Nejnovější zprávy: ​Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování Z Ostravy zamířily do Prahy vzorky s podezřením na novou nakažlivější mutaci

Společnost

Program ČT3, který vznikl kvůli pandemii, pokračuje a bude mít více vysílacího času

​V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize vysílání stanice ČT3.

Jedním z oblíbených pořadů ČT3 bylo Televarieté. Foto: Česká televize

Nyní ji mohou diváci sledovat denně od 9:00 do 17:25 hodin. Od pondělí 30. listopadu však její vysílání bude začínat už v šest hodin ráno a od 14. prosince bude dokonce pokračovat až do večerní dvaadvacáté hodiny.

Ranní vysílání se nově propojí s programem ČT2 a diváky od šesti hodin přivítají moderátoři Dobrého rána. Ti se pak v 8:30 rozloučí s diváky na Dvojce, ale na Trojce budou pokračovat dál – v půlhodinovém pořadu Dobré ráno plus s podtitulem: startovací dávka pro dříve narozené.

První vysílání odstartují moderátoři Petra Češková a Radek Erben. A protože začíná období adventní, připravuje tým Dobrého rána i témata, která k němu patří.

Nebudou chybět rozhovory se zajímavými osobnostmi, praktické rady i ukázky. Hned v pondělí se v roli hosta představí etnografka, která prozradí, co všechno se k předvánočnímu období váže. Diváci se zároveň dozví, jak si vyrobit jednoduchý a originální adventní věnec.

„V Dobrém ránu plus chceme starším lidem pomocí rad a dobrých tipů zpříjemnit start do nového dne. Tak, aby ranní probuzení probíhalo v co největší pohodě i v této náročné době. Na vysílání se těší i naši hosté, kteří nabízejí určité formy pomoci," říká dramaturgyně Renata Červená.

Například vozí vybrané knížky z knihovny až do domu, pomáhají s nákupy a podobně.

"Součástí naší relace bude i zapojení do nového projektu České televize ‚Buďme si blízko… i na dálku‘, díky kterému mohou dospělí i děti potěšit zaslaným video vzkazem své rodiče či prarodiče, své blízké, s nimiž v současné době nemohou být v osobním kontaktu tak, jak by chtěli.“ říká Renata Červená.

Programová skladba stanice ČT3 se opírá o výběr ze zlatého televizního fondu, jenž doplňují aktuální informace z domova i ze světa – součástí vysílání je každý den v poledne zpravodajský blok, sdílený s Jedničkou a Čtyřiadvacítkou.

V následujících týdnech se diváci mohou rovněž těšit na vánoční programovou nabídku a od pondělí 14. prosince kanál prodlouží své vysílání až do desáté hodiny večerní.