Společnost
03/04/2021 Jaroslav Baďura

Proč zemřeli muži ve Frýdlantě? Jeden se při koupání topil, dva mu šli na pomoc

Policie objasňuje důvody tragédie, která se stala v pátek v podvečer ve Frýdlantě nad Ostravicí.

U splavu se utopili dva mladí muži, po třetím se zatím bezvýsledně pátrá.

Kriminalisté prověřují všechny okolnosti této tragické události, při které se nejstarší z trojice mužů měl jít do jezu koupat, přitom se začal topit.

"Pomoci mu chtěli dva mladí muži, kteří za ním do vody skončili. Na místě zasahovali také krizoví interventi, kteří poskytovali pomoc svědkům a pozůstalým," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Příčinu úmrtí určí nařízené soudní pitvy.

V pátek 2. dubna 2021 krátce po půl páté odpoledne policie přijala oznámení o tonutí tří osob ve splavu řeky Ostravice v katastru obce Frýdlant nad Ostravicí.

K události vyjeli ihned všechny složky IZS. Po příjezdu na místo byla jedna osoba (21letý muž) vytažena svědky z vody a probíhala u ní resuscitace.

"Bohužel i přes poskytnutou pomoc na místě zemřela. K nalezení dalších dvou osob proběhla pátrací akce. Policisté ve spolupráci s hasiči a příslušníky armády pátrali po obou březích řeky a také ve vodě," uvedla mluvčí.

Druhého tonoucího se podařilo z řeky vytáhnout policistům kousek pod místem události. Ihned zahájili resuscitaci, následně byl muž (24 let) předán do péče zdravotníkům, ale při převozu do nemocnice došlo k jeho úmrtí.

Až do 22:00 hodin probíhala pátrací akce, které se zúčastnili také policejní potápěči a vrtulník s termovizí, třetí osobu (muže ve věku 21 let) se prozatím nepodařilo nalézt.

"Od dnešních ranních hodin policisté pátrají po pohřešovaném muži. Do pátrací akce jsou nasazeny desítky policistů a policejní potápěči. V řece je snížen průtok, policisté prochází oba břehy řeky a pátrání probíhá také ve vodě, kde jsou policejní potápěči," uvedla Pavla Jiroušková.

Sdílejte článek