Sport
19/02/2024 Václav Menšík

Pro německá kola Canyon pohodlně do Opavy

Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT

Jízdní kola Canyon jsou populární díky skvělému poměru výkon-cena, který jim zajišťuje unikátní obchodní model dodání kola přímo z továrny až k zákazníkovi. Nyní přichází s prémiovou službou pro náročnější klienty.

O české a slovenské zákazníky se už mnoho let stará tým cyklistických nadšenců. Aby to mělo patřičnou úroveň, otevřeli na konci loňského roku reprezentativní zákaznické a servisní centrum přímo ve slezské metropoli.

V moderních prostorech na Krnovské ulici našli zázemí kolegové a kolegyně ze zákaznické péče i zkušení servismani a samozřejmě řada testovacích kol.

Showroom je skutečně designově povedený, a ještě ke všemu sousedí s prodejnou nejmenovaného piva z Humpolce. Tady je svět v pořádku!

Navíc tam pro mě budou mít nachystanou novou karbonovou silničku Canyon Ultimate CF SL, kterou jsme si tu před časem objednali. Tohle už za výlet do Opavy rozhodně stojí!

Parkování je tu pohodlné, zákaznické centrum láká nadšené cyklisty na první pohled, tak zatím nechávám pivo pivem a mířím se kochat německými koly.

Vítá nás moderní designový prostor, ve kterém se na pódiích reprezentativně představují vybraná kola z široké nabídky Canyonu. Chvilku se kochám nabídkou testovacích kol. Na jednom místě tu je úplně všechno. Silniční kola, populární gravel biky, celoodpružená horská kola i několik dámských modelů. Rázem se vracím o nějaký ten rok zpátky, jsem zase malým klukem, který si rád hraje, a vrací se mi vzpomínky na první návštěvu skutečného porevolučního hračkářství. Nádhera!

Konec snění, jde se makat! No dobře, makat budou spíš místní mechanici, ale ani ta reportáž se sama neudělá, tak zpátky ke strojům.

Že si lze kola Canyon jednoduše objednat přes web a nechat bezpečně doručit až domů, to už ví desetitisíce českých i slovenských zákazníků. Od letošního roku však český Canyon vyšel vstříc těm, kdo si chtějí předání kola užít v plné parádě nebo potřebují důkladně prozkoumat možnosti ovládání svého nové miláčka. Což u moderních elektrokol nebo silničních speciálů s elektrickým řazením není vůbec na škodu.

Já si kolo objednal na webu www.canyon.com a zvolil doručení do Opavy, přímo na adresu showroomu. Chvilku jsem musel počkat, než stroj dorazil, ale stálo to za to!

Teď už mi mechanik vybaluje kolo z krabice, jež docela oprávněně nese název Bikeguard, protože karbonová silnička je v ní vážně jako v bavlnce, a přímo před našimi zraky jej kompletuje.

V ceně služby Collect & Ride je složení kola z Bikeguardu, kontrola všech jeho částí, odborné představení konkrétního modelu, ovládání, funkcí a technologií. Samozřejmostí je nastavení posedu a odpružení, když ho kolo má, i tipy na údržbu i servis.

Mechanikovi jde práce hezky od ruky, očividně to není první kolo, které pro zákazníka připravuje. Jeho kolega to využije a seznamuje mě se základními ovládacími prvky a pomůže napárovat elektronické řazení Shimano i wattmetr s telefonem. Ano, dnešní kola se běžně párují s mobilem či navigací! Moderní doba, které se na prahu čtyřicítky musím přizpůsobit, abych na vyjížďkách nebyl za trubku.

Když je kolo kompletní, kousek se projedu, nastavíme společně posed a je hotovo.

Ještě chvíli se kocháme, klábosíme s kluky třeba o tom, kterých velkých testovacích akcí se s koly Canyon letos zúčastní a je jasné, že se nevidíme naposledy, protože jak ví každý cyklista, optimální množství kol v domácnosti je n + 1. Kdy n je aktuální počet kol, který doma máme.

Ceník služby Collect & Ride je příznivý a lehce se liší podle typu kola:

MTB Hardtail, Urban & Recreation:1.290,- CZK

MTB celoodpružené:1.690,- CZK

Silniční, gravel:1.290,- CZK

Speedmax:1.990,- CZK

Elektrokolo:1.990,- CZK

Na závěr dobrá rada přímo od kluků z Canyon centra: „Kola na našem e-shopu www.canyon.com objednávejte včas a s předstihem, jakmile začne jaro jdou vážně na dračku a mohlo by se stát, že v hlavní sezóně, která je u nás od března do září, byste mohli čekat i několik trýznivých týdnů nebo dokonce měsíců.“

Dávám jim za pravdu, takhle se trýznit, to vážně nikdo nechce! Protože pokud je vybrané kolo Canyon skladem, dorazí domů nebo do opavského showroomu do 14 dnů. A to se dá s vidinou nové hračky vydržet.

Foto: Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT
Sdílejte článek