Nejnovější zprávy: FN Ostrava buduje Covidcentrum, sloučí odběrová místa Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu

Sport

Pro hráče pokuta, trenérům vyhazov. Šéf HC VÍTKOVICE RIDERA ztratil trpělivost

Šéh hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík už nepočká ani na nedělní utkání svého týmu s Hradcem.

Devítigólový debakl Vítkovic v Karlových Varech jej přinutil k okamžité reakci.

Aleš Pavlík v týdnu po sérii špatných výsledků avizoval, že tým má utkání ve Varech a s Hradcem k tomu, aby jej přesvědčil, že nemusí dělat radikální řez s trenéry a hráči.

Nakonec se ale rozhodl hned po páteční prohře 9:1 v Karlových Varech.

"V Hradci Králové bude vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání," uvedl Aleš Pavlík v prohlášení, která Magazín PATRIOT zveřejňuje v celém rozsahu.

Klub později na svém webu oznámil, že tým nyní do reprezentační pauzy - pro nedělní zápas v Hradci Králové - dočasně převezmou Mojmír Trličík s Rostislavem Kleslou.

"Za sebe osobně a za celou organizaci HC VÍTKOVICE RIDERA prosím všechny fanoušky, partnery, sponzory a vůbec všechny příznivce a ty, kterým záleží na vítkovickém hokeji, aby přijali mou hlubokou omluvu za to, co se dnes odehrálo na ledě v Karlových Varech.

Hráči a trenéři měli tento víkend na to, aby dokázali, že si vítkovický dres a svou pozici zaslouží a ukázali, jak dokáží bojovat za Vítkovice. Bohužel výsledek jsme viděli sami.

Jsem rozhořčený. A jsem také naprosto zklamaný, při vědomí, kolik úsilí, energie a peněz do toho vkládám já a další privátní partneři a sponzoři, abychom společně zachránili Vítkovice a zachránili pro Ostravu extraligový hokej. Pak všichni vidíme zápas, jako byl ten v Karlových Varech… Takto se za Vítkovice a o extraligové bytí nebojuje, v žádném případě. Proto jsem nucen, navzdory mému předchozímu vyjádření z tohoto týdne, přistoupit k radikálním řezům už nyní. Ještě před nedělním zápasem v Hradci Králové.

Hráči za výkon v utkání ve Varech obdrží trest v podobě interní klubové pokuty. Trenérskou otázku momentálně velmi aktivně řeším rovněž a o jejím definitivním řešení bude v nejbližších hodinách rozhodnuto. V každém případě bude v Hradci Králové vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání.

Ještě jednou se hluboce omlouvám všem vítkovickým příznivcům."