Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Regiony

Pro cyklistu (15) letěl vrtulník. Hoch nezvládl sjezd a těžce se zranil

​Krátce po začátku sjezdu v bikeparku Bílá dnes po poledni patnáctiletý cyklista spadl a velice vážně se zranil, musel pro něj přiletět vrtulník.

Ilustrační foto: Archiv

Nehoda byla Horské službě Beskydy nahlášena jako ohrožující život s tím, že chlapec po pádu nedýchá.

„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že hoch se již probral, nicméně jeho další zranění byla velice vážná. Měli jsme podezření na vnitřní zranění v oblasti břicha a na poranění páteře. Cyklista měl i další méně závažná zranění. Vzhledem k tomu k nehodě kromě nás zamířil i sanitní vůz a vrtulník z Ostravy,“ uvedl k výjezdu Pavel Masopust, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Po příletu byl přímo na místo vysazen lékař Letecké záchranné služby.

„Vyšetřil pacienta, podal mu tišící léky na bolest a rozhodl o okamžitém transportu k dalšímu ošetření. Pozemní transport ale vzhledem k povaze poranění vyloučil. Připravili jsme proto chlapce k vytažení v podvěsu, posádka vrtulníku jej vyzvedla a po přistání na nedalekém parkovišti chlapce přeložila a odletěla s ním do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil Pavel Masopust.

Během pokračujících letních prázdnin jsou veškeré trasy pro milovníky horské cyklistiky v Beskydech doslova přeplněné.

„Problém bývá, když se na značně náročný terén pro znalce pustí někdo mladý a nezkušený. Zvláště sjezdy bývají pro méně zkušené cyklisty velice obtížné a riskantní. Na místě je proto dodržování všech pravidel horského cyklisty,“ důrazně varoval Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy.

Připomněl, že Desatero najdou návštěvníci pohoří na webových stránkách HS www.hscr.cz.