Nejnovější zprávy: Fotogalerie: Ostravské lauby vydávají archeologické poklady i kuriozity Kam dnes na oběd? Do Eatmeat na pršut burger!

Sport

​Přípravu začneme bez cizinců, říká manažer basketbalistů NH Ostrava

Basketbalisté NH Ostrava vstoupí do příštího ligového ročníku bez cizinců na soupisce.

Ilustrační foto: nhbasket.cz

Kádr by tak měli tvořit výhradně čeští hráči. Uvedl to v rozhovoru pro Magazín PATRIOT generální manažer klubu Tomáš Ostarek. Před začátkem přípravy došlo ke změně na postu asistenta trenéra.

Jaká je současná situace v ostravském ligovém klubu?
Ze všeobecně známých důvodů nám minulá basketbalová sezona předčasně skončila už v březnu. Hráči pak měli individuální tréninky a připravovali se sami, protože se nevědělo, jak to bude dál. Nakonec byla liga ukončena, hráči dostali volno a cizinci odletěli domů. Pokud jde o nadcházející období, začínáme jen s českými hráči. Ame-ričané Newkirk a Holsey, kteří tady byli, však před svým loučením splnili roli, jakou jsme od nich očekávali.

Co je nového v trenérském realizačním týmu NH Ostrava?
Hlavním koučem zůstává Peter Bálint. Asistentem bude Adam Choleva, který ještě loni působil v týmu jako hráč. Vystudoval trenérství a bude se i při svém mládí učit za pochodu.

A kam míří dosavadní asistent Tomáš Bartošek?
Přesunul se v Ostravě k mládeži. U našeho áčka byl rok. Předtím byl asistentem v Pardubicích a poté tvořil tamní trenérskou dvojici s americkým koučem a někdejším skvělým hráčem Levellem Sandersem. Teď se bude Bartošek více v našem klubu věnovat mládežnickým kategoriím jako už dříve v Pardubicích.

Jak se vám z celkového pohledu jeví česká nejvyšší soutěž?
Podstatná část mé práce spočívá v ekonomickém zajištění klubu. Je to prostě o tom, co si budeme moci dovolit. A to i při případném hledání hráčských posil. V lize je obrovský rozdíl mezi mistrovským Nymburkem a ostatními kluby. Myslím, že s nimi se už dá hrát.

Zajímavostí je, že ve vašem týmu působí bratři vynikajících českých reprezentantů Pavla Pumprly a Jaromíra Bohačíka, účastníků mistrovství světa v Číně. Jak to vnímáte?
Ano, máme v kádru Radka Pumprlu, který je mladší než jeho bratr Pavel Pumprla, jenž byl kapitánem reprezentace a ještě na jaře hrál v Nymburce. Petr Bohačík, který patří k lídrům ostravského celku, je oproti hvězdě reprezentačního výběru a Nymburka Jaromíru Bohačíkovi zase naopak starší.