Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Sport

​Příchod Adamského? Práce celého klubu, říká havířovský manažer Zdráhal

Povedl se mu husarský kousek a úspěšný tah, jaký by si přál na začátku svého angažmá v novém klubu jistě každý, kdo se pohybuje v hokejovém prostředí.

Martin Adamský. Foto: hcocelari.cz

Pavel Zdráhal se přesunul z trenérské lavičky Opavy ve druhé lize do prvoligového Havířova a z postu klubového manažera byl u toho, když Havířovští získali do svých řad dvojnásobného extraligového šampiona a ikonu hokejového Třince Martina Adamského. „Je to společná práce celého klubu,“ říká Zdráhal v rozhovoru pro Magazín PATRIOT k posílení hráčského kádru.

Jak berete příchod Martina Adamského zrovna do Havířova?
Jsme samozřejmě rádi, že se to podařilo. Věk v jeho případě nehraje roli. Vyšlo najevo, že se v Třinci nedomluvil a asi ani z extraligy jej nic neoslovilo natolik, aby to pro něj stálo za to. Zvolil Havířov, aby pokračoval v úžasné kariéře. Věříme, že zvedne náš tým po sportovní stránce. A navíc přiláká diváky.

Musíte být spokojen s tím, co se vám na přestupovém trhu povedlo...
Je to společná práce nás všech v klubu. Po odchodech několika opor jsme se soustředili na to, abychom sehnali hráče, kteří by je nahradili.

Takříkajíc volný byl po odchodu z Vítkovic i obránce Jan Výtisk, další extraligová stálice. Uvažovali jste i o něm?
Nevěděli jsme, že bude ve Vítkovicích končit. V tu dobu jsme už měli podobu obrany hotovou. Potřebovali jsme ji doplnit a přišel Antonín Bořuta ze Znojma. Navíc zůstal i Alex Rašner, který byl loni pod smlouvu v Olomouci.

Z Havířova odešli útočníci Jakub Kotala a Jan Bambula. Co soudíte o jejich přestupu?
Kotala šel do Mladé Boleslavi a Bambula do Olomouce. V extralize budou nováčky a je na nich, jak začátky zvládnou. Budou to mít těžké, ale věřím jim, že se probojují přímo do extraligových kádrů.

Podle statistik jste prošel jako hráč devíti českými extraligovým kluby a pěti celky z druhé nejvyšší soutěže. Na jaké období nejraději vzpomínáte?
Už mnohokrát jsem v rozhovorech zmínil, že nejvíc na Havířov. Hráli jsme extraligu a i v první lize jsme měli dobrý tým. V Havířově jsem jeden čas hrál pod trenérem Františkem Výborným, který je nyní koučem Poruby v první lize. Ale prošel jsem toho mnohem více.

V Opavě jste byl v minulé sezoně hlavním trenérem, v Havířově jste kromě manažerské role i asistentem kouče Jiřího Režnara. Jak se v krátkosti ohlížíte za opavskou trenérskou štací?
Uhráli jsme druhé místo ve druhé lize za Šumperkem, což byl velmi dobrý výsledek. Přál bych si, aby se hokej v Opavě stabilizoval a poprali se o první ligu. Šumperk letos postoupil do první ligy, a to zaslouženě. I když se druhá liga nedohrála, Šumperk měl obrovský náskok. Navzdory tomu, že se play off ze všeobecně známých důvodů neuskutečnilo, si myslím, že by se stejně dostal do vyšší soutěže.

Reklama ×