Byznys
07/12/2022 Admin PATRIOT

​Příběh rodinného klenotnictví OLIVIE je důkaz, že sny se plní. Jaká byla cesta z garáže k luxusní ostravské prodejně?

Když navštívíte nové klenotnictví OLIVIE, zřejmě vás nenapadne, že ještě nedávno sídlilo v malé obyčejné garáži. Opak je ale pravdou. Kdo za projektem stojí, jaké byly jejich první roky podnikání a jaká je OLIVIE dnes?

Nejisté začátky

Psal se rok 2014, když se Martina Sluková a její syn Lukáš vydali na společnou podnikatelskou dráhu. Tehdy začali provozovat e-shop se šperky z chirurgické oceli a bižuterií. S tímto zbožím se ale neztotožnili, protože nesplňovalo jejich požadavky na kvalitu.

Šperk je totiž něco mnohem víc než pouhý kus nějakého materiálu. Klenotem si lidé vyjadřují lásku, přátelství, vděk a další pocity či vzpomínky. Je proto žádoucí, aby šperk vydržel dlouhá léta a aby jej majitelé mohli třeba předat i další generaci. Z toho důvodu si Slukovi zvolili jako středobod zájmu stříbro.

První šperky ze stříbra Slukovi naskladnili do garáže svého rodinného domu v roce 2017. Netrpělivě vyčkávali, co se vlastně bude dít. Bude o stříbrné klenoty zájem, nebo budou muset znovu přemýšlet, kam svoje podnikání dále směřovat?

Foto: olivie.cz

Vsadit na stříbro se vyplatilo, ale…

Zájem o stříbrné šperky byl. Velký. Dokonce tak velký, že po nějaké době museli rozšířit svůj tým o první zaměstnance. Najít ale někoho, kdo by tomuto rodinnému byznysu tehdy věřil, nebylo vůbec snadné.

Když Slukovi s pár zájemci jednali, pobíhal kolem jejich pejsek a kafe vařili ve vlastní kuchyni. Málokdo je dokázal brát vážně. Naštěstí ale našli ty správné lidi, a tak se do podnikání mohli opřít naplno.

Z útrob garáže toho Slukovi se svým týmem zvládli mnoho. Vyřídili tisíce objednávek, uspořádali první Black Friday a Night shopping a dokonce expandovali i na Slovensko.

V zimě 2021 jim ale garáž málem praskla ve švech. Krabice se zbožím byly všude, dokonce i na pracovních stolech. Vznikal tak zmatek, v jehož důsledku zákazníci na své šperky čekali déle, než by OLIVIE chtěla. Dalším problémem bylo, že Slukovi měli čím dál méně soukromí. Takhle to prostě dál nešlo.


Foto: olivie.cz

OLIVIE dostala zbrusu nový kabát

Slukovi se proto začali poohlížet po nových prostorách, aby se OLIVIE mohla přestěhovat. O tomto kroku Lukáš říká: „Maminka se dlouho stěhovat nechtěla, byla spokojená v garáži. Stačilo jí to, protože v minulosti měla zkušenosti s tím, jaké to je, nemít nic. Já jsem ale ten dynamičtější, snílek. Vždy jsem si přál mít něco hmotného, co bude reprezentovat naši firmu.“

Pro OLIVII našli skvělé místo poblíž ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina. Jednalo se o nový prostor, který převzali ve stavu shell and core. Jinak řečeno, místnosti, kde mělo vzniknout nové zázemí tohoto rodinného klenotnictví, byly úplně prázdné. Bez podlah, příček, vzduchotechniky.

Ač to celý tým stálo hodně úsilí a při realizaci prodejny vzniklo několik problémů, OLIVIE proces stěhování zvládla. Sen se stal skutečností, nové vitríny se šperky se jen lesknou a zákazníci si v nich mohou vybrat klenoty osobně.

Foto: olivie.cz

Díky skvělým lidem a nové prodejně vznikla OLIVIE, jakou ji můžete poznat dnes. Jaká tedy je?

Empatická. Dokáže vám poradit s výběrem takového šperku, který přesně vyjádří to, co chcete.

Pečující. Záleží ji na tom, aby její šperky šířily radost. Vytváří jejich reálné fotografie, vlastnoručně je balí a ptá se svých zákazníků, jak může být ještě lepší.

Bleskově rychlá. Objednávky balí ve dne, v noci, ve všední dny i o víkendech. Teleportem sice nedisponuje, ale dělá maximum pro to, aby se šperky bleskově dostaly tam, kam mají.

Trpělivá. Pokud se náhodou stane, že šperk nesplní očekávání, která by splnit měl, má OLIVIE 90denní lhůtu pro vrácení. Pro všechny. V sortimentu OLIVIE najdete dámské šperky, pánské šperky i šperky pro děti. Těší tedy maminky, tatínky, přítele, babičky, vnučky – prostě všechny, na které si vzpomenete.

Důsledná. Na kvalitě si potrpí, proto její šperky prochází přísnou kontrolou Puncovního úřadu ČR.

Aktivní. OLIVIE ví, jak je důležité udržovat kontakt se zákazníky. Využívá k tomu řadu komunikačních kanálů, jako je třeba facebooková stránka.

Dobrosrdečná. Když může, pomůže. Podílela se na výsadbě lipové aleje nedaleko Ostravy a nedávno zaplatila malému Tomáškovi, který bojuje s genetickým onemocněním SMA, celý měsíc neurorehabilitací.

Tak trochu obyčejná, ale v tom nejlepším slova smyslu. Přestože teď sídlí v luxusní prodejně, stále za ní stojí ti samí lidé, kteří obsadili svou garáž a auto parkovali venku. To se promítá do jejich přístupu, který je výjimečně lidský. Ostatně, přesvědčte se sami a vyberte si u OLIVIE nějaký krásný stříbrný šperk. Budete nadšeni.

Sdílejte článek