Nejnovější zprávy: ​Ostrava-Jih žije! Čtvrtek nabízí Slezský rynek a pouliční cirkus, pátek Retrománii Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty

Společnost

Při vážné nehodě na dálnici u Ostravy bylo zraněno šest lidí, zasahoval vrtulník

​Týmy záchranářů zasahovaly v pátek 29. listopadu večer u dopravní nehody několika vozidel na dálnici D1 mezi Ostravou a Bohumínem.

Foto: Záchranáři

Střet automobilů byl operačnímu středisku záchranářů nahlášen po půl osmé. Na místě události zasahovaly tři pozemní posádky ze základen v Ostravě a Bohumíně, k misi vzlétl také vrtulník.

Záchranáři ošetřovali celkem šest účastníků nehody. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o pět žen ve věku třiadvaceti až sedmapadesáti let.

Dvě z nich utrpěly středně těžká poranění končetin, další pak hrudníku, jedna lehké a poslední těžké poranění páteře. Nejvážněji zraněná byla po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky přepravena do Fakultní nemocnice Ostrava, ostatní pak sanitními vozidly do nemocnice Bohumín.

Do téhož zdravotnického zařízená transportovali záchranáři také sedmadvacetiletého muže se středně závažným poraněním v oblasti břicha.