Sport
28/02/2024 Václav Menšík

Premium Physio: Nově otevřená efektivní fyzioterapie v Ostravě

Premium Physio

V Klinice Černá perla v Ostravě – Porubě sídlí Premium Physio, fyzioterapie, kde si přední odborníci zakládají na tom, že se klientům věnují opravdu důsledně. Všem se dostane stejné péče jako profesionálním hokejistům HC Vítkovice Ridera i fotbalistům Baníku Ostrava, kteří jsou zde jako doma.

„Péče našeho Premium Physio sice není hrazena pojišťovnami, znamená to ale, že si můžeme vyhradit na klienta tolik času, kolik je potřeba. Jedna návštěva u našeho fyzioterapeuta tak je vždy minimálně na hodinu, Péče u nás neprobíhá jako na běžícím páse a máme k dispozici brzké termíny, pomůžeme Vám tedy v okamžiku, kdy to potřebujete, a ne až za tři měsíce. Pro akutní péči máme termín okamžitě.“ upřesňuje Tereza Přindišová, vedoucí fyzioterapeutka, která se specializuje na respirační fyzioterapii.

Pro pomoc při akutních stavech vedle manuálních technik pomáhá fyzioterapeutům i nadstandardní přístrojové vybavení jako je vysokovýkonný laser a vysokoindukční magnet Super inductive system.

„Ano, staráme se také o hráče HC Vítkovice Ridera i o áčko Baníku Ostrava. Je to pro nás čest, ale úplně stejně pečujeme o všechny naše neméně důležité klienty,“ ujišťuje Tereza Přindišová.

V Premium Physio najdou klienti pomoc nejen když je něco bolí, ale mohou využít také fyzioterapii v rámci prevence úrazů a kompenzace sportovní zátěže „Chceme předejít přetížení u profesionálních sportovců i dalších aktivních lidí. Při větší intenzitě tréninku je nutné včas kompenzovat svalové dysbalance a na zátěž tělo sportovce připravit,“ upozorňuje Tereza Přindišová.

„Nejen profesionální sportovci u nás oceňují to, že tu máme velice komfortní a komorní prostředí a že na všechno je prostor a klid,“ říká Markéta Dvořáková, jedna ze sportovních fyzioterapeutek.

Fyzioterapeut Petr Svoboda se zaměřuje na viscerální fyzioterapii. „Je to pro mě fascinující svět. Náš pohybový aparát zrcadlí stav našich vnitřních orgánů. Zažívací obtíže mohou souviset s problematikou, která se primárně pojí s pohybovým aparátem, jenž je vlivem orgánů limitován. Tímto vztahem se zabývá viscerální terapie,“ upřesňuje třetí člen týmu Premium Physio.

Oblastmi, kde viscerální fyzioterapie pacientům pomáhá, jsou například astroezofageální reflux, pálení žáhy, nadýmání, problémy s trávením, bolesti v oblasti břicha i zad, inkontinence, zácpy, menstruační bolesti, rekonvalescence po operačních výkonech nebo rekonvalescence po úrazech v oblasti břicha a hrudníku

Všechny metody i přístupy spojuje jedno. V Premium Physio pro pacienty vždy připraví komplexní terapii na míru a k jejich potřebám přistupují individuálně. Možnost přímé konzultace s rehabilitačním lékařem je tu samozřejmostí.

Fyzioterapeuti Premium Physio si poradí také s chronickými i akutními bolestmi páteře, výhřezy plotének, svalovým přetížením, ať už je způsobeno vlivem stresu nebo fyzickou zátěží, problémy spojenými s vadným držením těla. Pomohou Vám také s patní ostruhou, syndromy karpálního tunelu i svalovými křečemi. Pacientům po operacích mohou pomoci urychlit rekonvalescenci.

Nabídka služeb Premium Physio je opravdu široká. Podrobné informace, ordinační hodiny i kontakty naleznete na www.fyzioostrava.cz

Sdílejte článek