Společnost
26/04/2022 Petr Sobol

Premiéra Ivety se blíží! Seriál o slavné zpěvačce se natáčel i v Beskydech

Minisérie Iveta, která odstartuje 6. května na Voyo, přiblíží kariéru Ivety Bartošové. Známá zpěvačka se narodila v Beskydech, kde se seriál taky natáčel.

Seriál Iveta odhalí zajímavosti ze soukromí Ivety Bartošové, která se svého času těšila velké slávě. Její život ale nakonec vyhasl tragicky – je tomu už osm let, co Bartošová skočila v Uhříněvsi pod vlak, čímž ukončila své trápení. Tehdy jí bylo pouhých 48 let.

Iveta Bartošová se narodila v dubnu roku 1966 v Čeladné. Děj seriálu zpěvačku sleduje už od jejího dětství, kdy spolu se svou sestrou začala navštěvovat školní sbor, přes úspěchy na hudebních soutěžích a odchod do Prahy, až po následnou cestu ke slávě, které dosáhla zejména díky spolupráci se zpěvákem Petrem Sepéšim.

„Ze dne na den se z obou stávají obdivovaní miláčci národa. Kromě exponovaného vztahu s jejím pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život,“ prozradili tvůrci minisérie, která diváky vrátí zpátky do 80. let.

„K mýtům okolo Ivety patří také údajná rivalita s její sestrou – dvojčetem, ale jak už to bývá, ani tento vztah nebyl černobílý. Pak je tu postava milujícího tatínka, který však s Ivetiným rozhodnutím odejít do Prahy a věnovat se hudební kariéře nesouhlasil. Ovšem Ivetina maminka svou dceru částečně chápe a snaží se v rodinném dramatu najít své místo. Chceme zkrátka představit Ivetinu rodinu jako živoucí postavy z masa a kostí a ne jako stafáž v jejím fascinujícím příběhu," řekl Matěj Podzimek, držitel Českého lva a kreativní producent projektu za Voyo.

Iveta Bartošová byla, a vlastně stále ještě je, častým terčem bulvárních novinářů. Seriál se na ni ale snažil pohlédnout i z jiného úhlu. „Ivetin život nevyprávíme jako bulvární senzaci, nesoudíme ani nikoho z jejího okolí. Pro nás je to příběh o dívce z Beskyd, která chce být slavná a milovaná. Když toho ale docílí, o všechno přijde," dodal režisér a scenárista Michal Samir.

Série Iveta vezme diváky i do zpěvaččiných rodných Beskyd. „Natáčet něco, co vzniká z největší části v Praze, a vypravit se do Frenštátu, který je přece jen poměrně daleko, je pro tenhle typ projektu velmi náročné, ale já jsem si to prosadil. Měl jsem pocit, že pokud máme zůstat pravdiví v rámci nějakého propojení postavy s realitou, z níž vzešla, o čemž celá ta série je, musíme tam mít Beskydy," prozradil Samir.

Minisérie vznikla v produkční společnosti Barletta producentů Maji Hamplové a držitele Českého lva Matěje Chlupáčka. Ivetu Bartošovou si zahrála Anna Fialová a Petra Sepéšiho Vojtěch Vodochodský. V sérii se objeví taky Eliška Křenková, Igor Chmela, Alena Mihulová či Miroslav Hanuš.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama