Auto
28/05/2024 Jan Petrus

Překvapení s Lexusem Ostrava aneb piknik na tajném místě

Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT

Pevně daný den a čas odjezdu, ale tajná destinace? Tak ve zkratce vypadal den s Lexusem, který pro své zákazníky připravila společnost Autobond Group, a kde o překvapení nebyla nouze. A to první přišlo hned před autosalonem Lexus Ostrava, kde jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se nám v čem jezdí.

Osobně mě asi jako mnohé ostatní ve výpravě dobře pobavilo, že největším hitem projížděk se mezi 14 variantami vozů z kompletní palety Lexusu zdál VIP minivan Lexus LM pro dvě osoby v zadní prostorné kabině, který se nejlépe hodí na převoz významných návštěv například hotelům. Má mimo jiné polohovatelná sedadla a velkou televizi, na níž lze surfovat nebo k ní připojit herní konzoli, a samozřejmě poskytuje absolutní soukromí, o což půjde klientům především.

Na první úsek každopádně nasedáme do zbrusu nového elektrického Lexusu RZ, což je stejně nakonec moje nejoblíbenější vozidlo. Jsem připraven a těším se na zelenou trasu se vším všudy, protože cílová destinace leží v Beskydech a počasí nám přeje.

Věrné zákazníky si je třeba hýčkat, na což jsou v Lexusu Ostrava přeborníci. Projížďka je tedy směrována na jedno z historicky nejluxusnějších míst v regionu, na Vlčinu. Trpím vůči chátrajícímu areálu bývalého hotelu jakýmsi sentimentem, proto mi udělalo radost, že pod soukromým majitelem očividně dobře funguje alespoň vedle stojící Chalet Vlčina. Pod honosným názvem se skrývá unikátní a pečlivě opravená dřevěná chata na soukromé akce, která je věrnou kopií stavby, která nás reprezentovala na Expo 67 konané v Montrealu, tedy ve slavných dobách architektury, kdy v Československu vznikal dodnes tolik ceněný Bruselský styl.

To je tedy přesný cíl naší cesty. Přivítání bylo stylově v podobě nealkoholického šampusu, to abychom toho i po občerstvení mohli vyzkoušet co nejvíc a zároveň s grácií dojeli zpět do Ostravy. Na kamenné terase dřevěné chaty schované v zelených beskydských hvozdech se servírují sendviče, výborná káva i zákusky. Zdá se mi to tu býti perfektní místo na tento typ zážitkové akce, zároveň to tu působí klidně a člověk si doslova psychicky oddechne. Někteří využívají možnost podívat se na vedle stojící Lurdskou kapli.

Na večírku po návratu pak plujeme ve španělských rytmech, znějí krátké proslovy a už se přesouváme k rautu a volné zábavě. Volím lososa s bulgurem a jsem spokojen. Moc hezkým momentem je promítání fotek z projížďky, takže se mohou všichni hned přesvědčit, jak jim to o tomto slunečném jarním dni slušelo!

Den to byl vskutku výživný. Potvrdilo se, že zatímco větší značky na trhu těží ze svého dominantního postavení, Lexus naopak boduje individuálním přístupem a důkladnější péčí o zákazníka. A protože se značce daří postupně růst, otevírá v republice další autosalony. Ten nejnovější bude v Českých Budějovicích. My jsme každopádně rádi za ten náš ostravský a na další akci zde se budeme opět těšit!

A protože obraz řekne víc než tisíc slov, máme tady video z celého dne, které pořídil Marek Dušek:Bohatou fotogalerii dodal Vladimír Pryček:

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama