Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

Před 90 lety vznikla Vazební věznice Ostrava

Před 90 lety, 15. října 1929, byly položeny základy dnešní Vazební věznice Ostrava.

Foto: vscr.cz

Věznice byla nejdříve vězeňským objektem nově vybudovaného justičního paláce krajského soudu. Postupně se do tohoto areálu zakomponovaly i starší budovy postavené v minulých stoletích, čímž se vytvořila její dnešní podoba.

Věznice, jejíž kapacita je 523 míst, se nachází v centru severomoravské metropole.

Vazební věznice zajišťuje výkon vazby pro muže i ženy, zabezpečuje dálkové eskorty a spolupracuje při vyhošťování cizích státních příslušníků.

Nacházejí se v ní i odsouzení zařazení především do věznice s ostrahou, kteří jsou zaměstnáni v rámci vnitřního provozu vazební věznice. Kapacita vazební věznice v Ostravě je 523 míst, z toho pro výkon vazby je určeno 297 míst a pro výkon trestu odnětí svobody je vyčleněno 226 míst.

Ve vazební věznici je zaměstnáno 453 lidí, z toho je 99 civilních zaměstnanců a 354 příslušníků vězeňské služby.

Ke konci letošního září se nacházelo v českých věznicích přes 21.000 vězňů. Ti jsou rozmístěni ve 35 věznicích, kde se o ně stará více než jedenáct tisíc zaměstnanců.

Každá věznice má svého ředitele, centrálně správu zajišťuje generální ředitelství, které spadá pod ministerstvo spravedlnosti. Ve vazbě se nachází přes 1800 osob.