Nejnovější zprávy: Společnost CENTRUM Moravia Sever otevřela v Opavě autosalon užitkových vozů Mercedes Developer investuje 2 miliardy do zóny v Hrušově. Vznikne tam 700 pracovních míst

Společnost

Před 90 lety vznikla Vazební věznice Ostrava

Před 90 lety, 15. října 1929, byly položeny základy dnešní Vazební věznice Ostrava.

Foto: vscr.cz

Věznice byla nejdříve vězeňským objektem nově vybudovaného justičního paláce krajského soudu. Postupně se do tohoto areálu zakomponovaly i starší budovy postavené v minulých stoletích, čímž se vytvořila její dnešní podoba.

Věznice, jejíž kapacita je 523 míst, se nachází v centru severomoravské metropole.

Vazební věznice zajišťuje výkon vazby pro muže i ženy, zabezpečuje dálkové eskorty a spolupracuje při vyhošťování cizích státních příslušníků.

Nacházejí se v ní i odsouzení zařazení především do věznice s ostrahou, kteří jsou zaměstnáni v rámci vnitřního provozu vazební věznice. Kapacita vazební věznice v Ostravě je 523 míst, z toho pro výkon vazby je určeno 297 míst a pro výkon trestu odnětí svobody je vyčleněno 226 míst.

Ve vazební věznici je zaměstnáno 453 lidí, z toho je 99 civilních zaměstnanců a 354 příslušníků vězeňské služby.

Ke konci letošního září se nacházelo v českých věznicích přes 21.000 vězňů. Ti jsou rozmístěni ve 35 věznicích, kde se o ně stará více než jedenáct tisíc zaměstnanců.

Každá věznice má svého ředitele, centrálně správu zajišťuje generální ředitelství, které spadá pod ministerstvo spravedlnosti. Ve vazbě se nachází přes 1800 osob.