Nejnovější zprávy: Co dnes dělá baníkovský mistr Pospěch? A proč mu fanoušci odpustili Spartu? Zchátralé Jánské Koupele mají naději na záchranu, studie plánuje rozvoj

Společnost

Požár zničil seník v Čeladné. Škoda je 900 tisíc, ve vedlejším kravíně uhynulo tele

​Deset hasičských jednotek se v neděli 18. července ráno zapojilo do likvidace požáru seníku v Čeladné na Frýdecko-Místecku.

Foto: HZS MSK

"Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno," řekl za hasiče Jakub Kozák.

Na místo byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku.

Seník o půdorysu 35 x 35 metrů byl v době příjezdu hasičů k zásahu požárem zcela zasažen, jednotky se v první fázi soustředily na ochranu nedalekého kravína se zhruba stovkou dobytka. Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín.

"Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu," uvedl Kozák.

K hašení i ochlazování bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně přenosného monitoru. Voda byla dopravována kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly.

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.