Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

Požár v bíloveckém obchodu se zdravotnickými potřebami zničil věci za 800 tisíc

Škodu 800 tisíc korun způsobil sobotní podvečerní požár obchodu se zdravotnickými potřebami v Bílovci. Kromě obchodu a bytu nad prodejnou, byla kouřem zasažena i sousedící budova městské knihovny v Bílovci.

Operační a informační středisko přijalo tísňový hovor ohlašující požár v obchodě na náměstí v Bílovci odpoledne v 15:15 hod v sobotu 2. ledna 2016. Krátce na to byly na místo události vyslány tři hasičské jednotky, jednotka z hasičské stanice Bílovec a dobrovolní hasiči z Bílovce a Tísku.

„Po příjezdu a průzkumu místa události hasiči zjistili, že se jedná o požár v obchodě se zdravotnickými potřebami. Požár samotný nebyl velkého rozsahu, avšak práci hasičům ztěžovalo silné zakouření způsobené požárem,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Silné zakouření zasáhlo kromě obchodu i byt nad obchodem a částečně i budovu knihovny, která s obchodem sousedí. K odvětrání silného zakouření museli hasiči nasadit i přetlakovou ventilaci.

„Požár se podařilo lokalizovat v 15:40 a likvidovat až v 17:20 hod. Škoda způsobená požárem je předběžně stanovena na 800 tisíc korun, přičemž podstatná část škody byla způsobená silným zakouřením. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ dodal mluvčí.