Nejnovější zprávy: Co dělá po fotbalové kariéře Marek Jankulovski? To byste možná nečekali Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil?

Společnost

Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

U příležitosti Světového dne vody vodohospodáři z Povodí Odry zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk a Šance.

Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 25. března od 9 do 15 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49.

„Po covidové pauze letos opět otevřeme pro veřejnost tři vodní díla ve správě státního podniku Povodí Odry. Zavřené musí zůstat přehrady Žermanice a Morávka z důvodů probíhajících rekonstrukčních a údržbových prací. Stejně jako v minulých letech bude možné navštívit současně vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře v Ostravě,“ řekl generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Tkáč.

Vodohospodáři tak umožní zájemcům nahlédnout do běžně nepřístupných míst přehrad. V Ostravě kromě zajímavostí z prostředí vodohospodářského dispečinku a vodohospodářských laboratoří mají návštěvníci možnost získat 25% slevu na jeden rozbor vody ze studny, bazénu nebo domovní ČOV, určený pro nekomerční účely.

Současně si dovolujeme informovat o zahájení provozu Informačního centra na vodním díle Šance, od 4. května od 10:00. Pro zájemce tak bude informační centrum přístupné až do konce září 2023, každý týden od čtvrtku do neděle," uvedla mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.