Gastronomie
19/12/2018 Jaroslav Baďura

Potrefená husa se přestěhovala v Ostravě ze Stodolní do centra

​Pivovary Staropramen otevřely před Vánocemi v Ostravě Potrefenou husu na novém místě.

Ta se ze Stodolní ulice přestěhovala do centra, které je pro tento úspěšný gastronomický koncept přirozenějším prostředím. Konkrétně přímo na Masarykovo náměstí. Obyvatelé Ostravy tak mají novou restauraci, kde si mohou vychutnat širokou nabídku čepovaných piv v čele s tankovým Mustangem i známé speciality této sítě restaurací.

Pivovary Staropramen začaly budovat síť vlastních restaurací Staropramen Potrefená husa v roce 1999 jako vůbec první pivovarská skupina v České republice. Prvním otevřeným podnikem byla restaurace v Praze na Vinohradské ulici.

V Ostravě se Potrefená husa objevila v roce 2005 na známé Stodolní ulici. „ V posledním roce našeho působení na Stodolní se ukázalo, že s měnící se atmosférou této ulice i strukturou jejích návštěvníků, se významně změnily i podmínky pro provozování našeho konceptu,“ říká ke změně působiště Jan Trochta, manažer značkových konceptů společnosti Pivovary Staropramen.

„Proto jsme se rozhodli Potrefenou husu ze Stodolní přestěhovat do centra. Vnímáme jeho rozvoj, lidé se do něj opět rádi vracejí a stejně jako pro naše Husy v jiných městech, je centrum pro tento typ podniku přirozenějším prostředím. Rádi bychom přilákali další obyvatele Ostravy a okolí do jejího centra a přispěli tak k jeho další fázi oživění,“ doplňuje Trochta.

Nová adresa, kde našla Potrefená husa svůj nový domov, je Masarykovo náměstí 15. V přízemí obchodního domu Laso.

Potrefená husa v centru dění

Masarykovo náměstí je hlavní ostravské náměstí od nepaměti. “Masarykáč” byl vždy centrem kultur-ního, společenského a politického dění Ostravy. V průběhu času měnilo náměstí svůj název podle politických poměrů v zemi. Dnešní název dostalo náměstí poprvé v roce 1919. Dominantou Masarykova náměstí je budova Staré radnice s věží a mariánský sloup a socha svatého Floriána.

“Novou Potrefenou husu jsme na Masarykově náměstí umístili do zmodernizovaného obchodního domu Laso,” popisuje Jan Trochta. Restaurace má kapacitu 116 míst, má dětský koutek, a v létě u ní bude v provozu zahrádka. Hlavní důraz je zde kladen na kvalitu podávaného piva, jídel i poskytovaných služeb.”

Současné umístění je o to výhodnější, že pod obchodním domem je i rozsáhlé parkoviště, což jistě zvýší komfort návštěvníků restaurace. Navíc se v okolí otevírají další gastronomické provozy, což vždy znamená větší zájem lidí o místo, kde si mohou vybrat z několika kvalitních restaurací,“ dodává Trochta..

V hlavní roli tankový Mustang

V průměru obslouží každá restaurace ze sítě Potrefených hus ročně sto tisíc hostů. V segmentu restaurací mají Potrefené husy nadstandardní výtoč piva. Také v ostravské Potrefené huse budou mít hosté široký výběr. Na čepu tady je celkem 7 značek. Tankový nepasterizovaný Mustang, Černá Barbora, Ostravar Premium, Extra Chmelená 12, Speciál ze spilky a belgická piva Hoegaarden a Leffe.

“Z nabízených piv jsme se rozhodli podávat jako tankové pivo Mustang. Tato jedenáctka ve všech směrech splňuje naši představu o chuťově vyváženém osvěžujícím pivu vhodnému k jídlu. Její popularita nejen v Ostravě stále roste a navíc ji vaříme v našem pivovaru Ostravar, který je od restaurace vzdálen necelé dva kilometry jízdy. Půjde tak o jedno z nejčerstvějších nepasterovaných piv, které si v Ostravě můžete dát. Myslím, že tankový Mustang tak bude ozdobou naší nové Potrefené husy,” říká závěrem Jan Trochta.

Potrefená husa v Ostravě na Masarykově náměstí je v pořadí třicátou značkovou restauraci sítě, kterou ročně navštíví na 3 miliony hostů.

Sdílejte článek