Nejnovější zprávy: Dva kamiony se srazily u Jablunkova, třetí spadl z návěsu Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Sport

Posila, kterou nepřehlédnete. Za Vítkovice bude hrát útočník Žondra

Novou tváří v kabině druholigových fotbalistů MFK Vítkovice se stal Libor Žondra. Zkušený útočník s fyzickými parametry 195 cm a 90 kg by měl v Ostravě působit minimálně do konce aktuální sezóny.

„S Liborem k nám přicházejí zkušenosti a také výška, díky jeho bezmála dvou metrům budeme mít na jaře více možností nejen ve hře, ale také při standardních situacích,“ uvedl pro klubový web trenér Vítkovic Ludevít Grmela.

„Věřím, že nám pomůže i díky svému charakteru fotbalisty, který na hřišti nepanikaří,“ upozornil vzápětí na další důležitou vlastnost, která se v náročných jarních bojích o záchranu bude hodit. Vítkovice jsou totiž na 14. místě s náskokem pouhého jednoho bodu před Ústím nad Labem, dva body na ně ztrácí poslední Frýdek-Místek.

Osmadvacetiletý Žondra dosud nejvíce zaujal v dresu druholigového Znojma, kde v průběhu let 2014 až 2016 odehrál 47 utkání, v nichž vstřelil 18 branek.

Před loňskou sezónou přestoupil do tehdy ještě prvoligového Hradce Králové, za který v nejvyšší soutěži během 20 zápasů zaznamenal jeden gól. Jednou se trefil také loni na podzim ve Fortuna národní lize, ve které ambiciózní „Votroci“ zůstali notně za očekáváním. Podzim zakončili na 10. místě.

Pro novou posilu, stejně jako pro celý klub, může být výhodou, že se zná s trenérem Grmelou ze společného působení ve Znojmě, kde se oba potkali v sezóně 2014/2015. Ostatně, vzájemná znalost stála také za příchodem další zimní posily, kterou se již počátkem ledna stal bývalý záložník brněnské Zbrojovky David Pašek.