Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Sport

Poruba vyhodila Šejbu. Utrápený tým převzal Suchánek

Hokejisté Poruby mají staronového trenéra. Na lavičku aktuálně patnáctého týmu Chance ligy se vrací Karel Suchánek.

Karel Suchánek se vrátil na trenérskou lavičku Poruby. Foto: Lukáš Bajgar

Poruba chtěla před sezonou zaútočit na postup do extraligy. Jenže hůře je na tom v tabulce už jen Havířov a Kadaň, která nemá ani bod. Ostravané jich ze dvanácti zápasů vytěžili třináct.

Fanoušci Poruby už nějakou dobu volali po odvolání trenéra Jiřího Šejby, který do Ostravy přišel před sezonou z Prostějova. A po středeční porážce 2:5 v Ústí nad Labem došla s mistrem světa z roku 1985 trpělivost i vedení klubu, které Šejbu odvolalo.

„Novým trenérem A-týmu se stává Karel Suchánek, asistentem zůstává David Moravec,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Poruby Pavel Hinner.

Sedmašedesátiletý Suchánek vedl ostravský tým společně s Moravcem už v průběhu loňské sezony poté, co na trenérské lavičce nahradili duo Martin Janeček a Marek Pavlačka. S Porubou tehdy postoupili až do semifinále Chance ligy, ve kterém bylo nakonec úspěšnější Kladno.

Staronové trenérské duo čeká premiéra už v sobotu, kdy Poruba doma přivítá předposlední Havířov.

Zavřít reklamu