Sport
04/10/2022 Petr Sobol

Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Hokejisty Poruby čeká sedmý zápas v letošním ročníku Chance ligy. Teprve podruhé ale budou hrát doma.

Ostravané letos doma hráli jen jednou – ve druhém kole se Vsetínem, se kterým prohráli 1:4. Poté zvítězili v Prostějově, Litoměřicích i Sokolově, až v sobotu padli 2:3 na půdě Slavie.

„Těžko dneska něco vytknout. Myslím, že jsme hráli výborně, zvládali jsme oslabení,“ řekl po zápase trenér Poruby Jiří Režnar.

Poruba na Slavii odehrála dobrý zápas, několikrát ale selhala v koncovce. „Máme tlak, máme šance na góly, nedáme je. Pak uděláme chybu a dostaneme hloupý gól. I ve třetí třetině jsme měli tlak, ale dostali jsme na 3:1. Od té doby jsme tlačili, ale bohužel už jsme byli v oslabení. Přesto to ale kluci nevzdali a zkoušeli to do samotného závěru. Chybělo nám i trochu štěstí. Musíme proměňovat více šancí,“ komentoval Režnar.

Ostravané jsou v tabulce aktuálně šestí, na první Vsetín však ztrácí jen pět bodů. Ve středu (od 18:00) je ale čeká těžký zápas. Přivítají třetí Třebíč, která dokázala třikrát v řadě vyhrát. Naposledy doma před zraky téměř 1800 fanoušků zdolala 2:1 Zlín. „Hrálo se před vynikající návštěvou i kulisou a za to jsme velmi rádi. Významu utkání odpovídal i náš výkon, který za mě byl hodně povedený. Hráči hráli takticky to, co jsme po nich chtěli a o čem jsme se bavili,“ prohlásil trenér Třebíče Kamil Pokorný.

Brankářskou oporou Horácké Slavie je Pavel Jekel, v ofenzivě tým táhnou Ladislav Bittner, který k sedmi gólům přidal dvě asistence, osmibodový Martin Dočekal nebo Michal Vodný, jenž si letos připsal už sedm přesných nahrávek.

Sdílejte článek