Nejnovější zprávy: V Ostravě startuje festival udržitelné módy. ReFashion nabídne výstavy i workshopy Co dělá po fotbalové kariéře Marek Jankulovski? To byste možná nečekali

Sport

Poruba myslí i po zpackané sezoně na extraligu. Ambice se nemění, říká šéf klubu Hinner

Uplynulá prvoligová sezona hokejistům Poruby nevyšla. V té příští se ale pokusí znovu dostat na co nejvyšší mety.

Generální manažer Poruby Pavel Hinner. Foto: Lukáš Bajgar

Do Chance ligy vstupovali jako jeden z favoritů, nakonec se ale strachovali o záchranu. Co bylo špatně? A co se bude dít dál? Nejen o tom jsme si popovídali s generálním manažerem klubu Pavlem Hinnerem.

Uplynulá sezona vám nevyšla. Bylo to pro vás velké zklamání?

Věděli jsme, že sezona bude těžká a vyrovnaná, což se taky potvrdilo. Podle toho, jak jsme skládali tým, jsme měli nejvyšší ambice. Mužstvo mělo na to, aby o ně zabojovalo. Měli jsme lepší vzájemné zápasy s finalisty ze Vsetína a Jihlavy, ale ztráceli jsme body s, v uvozovkách, slabšími týmy.

Proč tým nedosahoval takových výsledků, na které měl?

Ze zdravotních důvodů jsem polovinu sezony nebyl na stadioně. Nemohl jsme na to dohlížet. Nedá se mluvit o neúspěchu, ale ambice jsme nenaplnili. Utekl nám začátek soutěže, pak jsme to doháněli, a nakonec nám uteklo šesté místo o pět bodů. V závěru jsme měli hodně zraněných, a tak pro nás už bylo vlastně vysvobozením, když sezona skončila.

Báli jste se sestupu?

Nervózní byl asi každý, ale já jsem věřil, že mužstvo má sílu na to, aby to zvládlo. Nechtěli jsme se nervovat se až do dubna. Jsem rád, že jsme se bojům o záchranu vyhnuli.

Do sezony jste vstupovali s trenérem Šejbou, ten ale ve funkci moc dlouho nevydržel. Byla sázka na něj špatná?

Nebyla to špatná volba. Odvedl kus práce, tým měl dobrou letní přípravu, měl nějakou představu o systému a ten se snažil do hráčů dostat. Oni to ale buď nechápali, nebo tak nechtěli hrát. Neměl výsledky a museli jsme ho odvolat, ale za mě odvedl kus práce.

V průběhu sezony jste sáhl i k pokutám. Pomohl týmu tento krok?

Nebral bych to jako pokuty. Hráči mají ve smlouvách prémie, ale když mužstvo neplní, co se od něj čeká, tak je třeba udělat nějaký krok. Asi účinnější než vyhrožování je sáhnout jim na peníze. Pokud by uhráli nějaké umístění, dostali by to zpátky, to se ale klukům nepovedlo.

Před sezonou jste měli vysoké ambice, chtěli jste zkusit zaútočit na postup do extraligy. Když se na to díváte zpětně, nebylo to přehnané?

Já tvrdím, že tým byl poskládaný dobře a měl sílu na to, aby hrál na špici. Okolnosti ale byly takové, jaké byly. Hráči byli pod tlakem, každý si myslel, že budeme nahoře, ale výsledky tomu neodpovídaly.

Pokusíte se na postup zaútočit zase příští rok?

Příští rok chceme být zase na čele a budeme se pokoušet o co nejlepší umístění, naše ambice se nemění. Máme silného partnera a budeme připraveni, abychom příští sezonu odehráli co nejlépe. Každý rok jsme se v Porubě zvedali, je ale logické, že muselo přijít taky nějaké období, kdy si klub sedne dolů. Nás to postihlo tentokrát. Zajímavá je ale ještě jiná věc.

Co máte na mysli?

Skončili jsme až dvanácti, což všechny překvapilo. Ale o všechny naše hráče byl obrovský zájem v extralize i dalších prvoligových týmech. Dokazuje to, že mužstvo mělo velkou sílu. Z kabiny už odešla řada hráčů, postupně budeme ale zveřejňovat i jména nových posil.