Sport
09/12/2022 Petr Sobol

Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Prvoligoví hokejisté Poruby se v sobotu opět představí doma. Tentokrát proti Jestřábům z Prostějova.

Středeční program Chance ligy k sobě svedl dva nejlepší týmy tabulky. Utkání Poruby se Vsetínem sledovaly více než dvě tisícovky diváků, které viděly i třetí letošní vítězství Valachů. Ti zvítězili po boji 3:2.

„Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme se na utkání těšili. Už jsme doma ztratili body s Frýdkem i se Šumperkem a toto měl být krásný zápas. Přišlo hodně lidí, za což moc děkujeme. Ale bohužel za stavu 1:2 jsme v tlaku dostali třetí gól,“ řekl po utkání trenér Poruby Jiří Režnar.

Poruba měla dost času na vyrovnání, od 34. minuty už ale branka nepadla. „Nastřelili jsme dvě tyčky, ale na to se bohužel nehraje. Soupeř dal o branku víc a vyhrál. Hráči ale celé utkání bojovali a možná scházel klid v zakončení. Všichni chtěli a bohužel to tam nepadlo,“ dodal Režnar.

Poruba je i přes porážku stále první. Vsetín, který odehrál o jeden zápas více, ztrácí na tým z Ostravy dva body. Už v sobotu však čeká Režnarovy svěřence další těžký zápas proti čtvrtému Prostějovu, který má dobrou formu a ovládl už čtyři zápasy v řadě.

Naposledy Jestřábi vyhráli 6:2 v Kolíně. „Kolín hlavně doma hraje výborně, takže jsme moc rádi, že jsme tady dokázali vyhrát. Navíc i šest gólů se nedává každý den, jsem rád, že jsme se utrhli,“ pochválil své svěřence trenér Aleš Totter.

Prostějov spoléhá na vyrovnané brankářské duo Josef Němeček a Jaroslav Pavelka, bodově pak tým táhnou obránci Martin Pěnčík s Tomášem Valentou i útočníci Tomáš Jáchym, Filip Jansa či David Ostřížek.

Poruba už letos Prostějov dvakrát porazila – pokaždé 4:3. Sobotní ostravské utkání startuje v 16 hodin.

Sdílejte článek