Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Sport

Poruba bodovala už čtyřikrát v řadě. Ve středu přivítá Kolín

Hokejisté Poruby jsou sice až čtrnáctí, prvoligová tabulka je ale hodně našlapaná. Jedna výhra by Ostravany mohla klidně vynést až na devátý flek.

Foto: Lukáš Bajgar

Poruba potřebovala bodovou sérii. A tu teď má. Ostravané nejprve porazili Ústí nad Labem, poté i Havířov a následně vybojovali bod v derby s Frýdkem-Místkem. V pondělí svěřenci trenéra Režnara vyhráli 4:1 v Benátkách nad Jizerou a zapsali tak další důležité body.

„Divák, který byl na dnešním hokeji, si snad nemohl myslet, že hraje skoro předposlední tým s tím předposledním. Z obou stran se totiž hrál výborný hokej. Benátky hrály velmi dobře aktivně a důrazně, my hráli zodpovědně a trpělivě. Hrálo se o šest bodů a my uválčili výborné tři body,” prohlásil po zápase spokojeně Režnar.

Dalším soupeřem Poruby bude Kolín, který do Ostravy přijede ve středu. Ten na konci roku prohrál v Jihlavě a v pondělí doma padl i 3:5 se Vsetínem.

Poruba bude mírným favoritem, Kolín ale bude kousat. Velké nebezpečí hrozí především od ofenzivního dua Šafránek - Veselý, kteří posbírali už 28, respektive 26 bodů.

Zajímavostí pak je, že se v bráně kolínského týmu letos protočilo už sedm brankářů. Kdo z nich bude chystat v Ostravě? To se dozvíme ve středu v 17:30.

Zavřít reklamu