Nejnovější zprávy: Málo známá ostravská tragédie. Pět mladých lidí zvolilo hromadnou sebevraždu V Mošnově dnes začínají Dny NATO. Ještě jsou vstupenky na neděli

Společnost

Policisté pátrali po muži z Opavska, který se ztratil i se svým kolem. Našli ho mrtvého

Smutný konec měl pátrání po pohřešovaném muži z Opavska. Ten byl nalezen mrtvý.

Muž, který se ve středu ztratil na Opavsku, byl nalezen mrtvý. Ilustrační foto: Archiv

Ve středu, krátce před před sedmnáctou hodinou, bylo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky číslo 158 oznámeno rodinnými příslušníky, že od poledních hodin téhož dne pohřešují devětapadesátiletého muže z Opavska, který z místa bydliště odešel neznámo kam. Pohybovat by se však mohl na svém jízdním kole po katastru obce Kobeřice a v jeho bezprostředním okolí.

Po sděleném popisu pohřešovaného muže a po zjištění všech dalších prvotních a nutných informací vyhlásili policisté a kriminalisté pátrání. „Byly prováděny fyzické kontroly a prověrky na předem stanovených a doporučených místech, v úsecích a v lokalitách," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Na žádost policie proběhla výzva v místním obecním rozhlase, na níž zareagovali nezávisle na sobě dva místní občané, kteří viděli pohřešovaného muže jet na jízdním kole po ulici Stiborské v obci Kobeřice ve směru k firmě Gypstrend.

Následně byla zahájena rozsáhlá pátrací akce. „Pátrání probíhalo v obci Kobeřice, v okolních obcích, v okolí sádrovcových lomů firmy Gypstrend, na přilehlých polích, na loukách, na polních cestách, v lesních porostech, u vodních ploch i na nedaleké česko-polské hranici. Na místo byl přivolán i policejní vrtulník s termovizí. Celá pátrací akce byla ukončena okolo půlnoci uvedeného dne bez zjištění výskytu, pohybu a pobytu pohřešovaného muže s tím, že v ranních a dopoledních hodinách následujícího dne bude vše opět pokračovat," dodal Černohorský.

Pohřešovaný muž byl nakonec nalezen ve čtvrtek, okolo půl osmé ráno, bohužel bez známek života. „Našel jej zaměstnanec místního Obecního úřadu v lesním porostu mezi obcemi Kobeřice a Hněvošice, a to poblíž sádrovcového dolu v katastrálním území obce Kobeřice. Vedle něj bylo nalezeno i jeho jízdní kolo a prvotním šetřením a ohledáním nebyly zjištěny žádné známky násilí ze strany jiné osoby. V dané záležitosti byla nařízena zdravotní pitva zemřelého muže a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany kravařských policistů a opavských kriminalistů," uzavřel Černohorský.