Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Společnost

Policisté na hranicích se Slovenskem chytli cizince, který do Česka pašoval migranty

Mezi Mosty u Jablunkova a Jablunkovem, krátce po přejezdu hranic se Slovenskem, byl zadržen cizinec, který v dodávce převážel migranty.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Policisté po zajištění několika skupin nelegálních migrantů v průběhu září na Jablunkovsku zjistili informace k možnému vozidlu převaděče. Přijali proto opatření na hranicích a poblíž hranic se Slovenskem.

V sobotu 17. září v odpoledních hodinách vytipované vozidlo překročilo hranice. Policisté okamžitě zareagovali a vůz zastavili. Řidič začal utíkat do lesního prostoru, byl však zpacifikován a zadržen.

Jednalo se o jednatřicetiletého cizince, který navíc v zavazadlové prostoru převážel dvě desítky osob. Jednalo se o muže, z toho tři byli mladiství, všichni ze Sýrie.

Zajištění uprchlíci následně putovali do zařízení pro zajištění cizinců, kde podle mezinárodních smluv probíhá realizace zpětného předání do státu, ze kterého k nám přicestovali.

Převaděče policisté předali třineckým kriminalistům, kteří jej obvinili z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Je mu kladeno za vinu, že měl za úplatu z Maďarska přes Slovensko do České republiky převést dvě desítky osob. Obviněný se ke svému jednání kriminalistům doznal. Trestní stíhání je vedeno vazebně a muži hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let,“ uvedla mluvčí policistů Pavla Jiroušková.