Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Společnost

Policista v civilu načapal z okna svého bytu dva zloděje. Jeden z nich ho pobodal a dal se na útěk

Měl sice volno, i tak si ale prožil hodně krušné chvíle. Policista, který slouží na oddělení Hlavního nádraží v Ostravě, odhalil dva zloděje. Jenže jeden z nich ho pobodal.

Ostravský policista v civilu netušil, jaké drama ho ve volném dni potká. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ostravský policista uviděl v nočních hodinách z okna svého domu dva podivně chovající se muže, kteří postávali na ulici a rozhlíželi se okolo sebe. Celá situace mu přišla podezřelá, a tak se rozhodl vše prozkoumat. Když se k mužům přiblížil, tak viděl, že tlačí elektrickou koloběžku. Proto přivolal policejní hlídku a mezitím muže sám zkontroloval.

„I přesto, že se policista mužům legitimoval, tak s ním nespolupracovali. Jeden z mužů po chvilce vytáhl na policistu v civilu nůž a začal mu s ním vyhrožovat napadením. Policista oba muže vyzval, aby vyčkali do příjezdu hlídku, oni ale upustili elektro koloběžku na zem a chtěli z místa odejít," uvedla policejní komisařka Eva Michalíková.

Jeden z mužů na něj následně dokonce zaútočil nožem. Policista sice odskočil, i tak ale utrpěl bodné poranění ruky. „Podezřelá osoba z místa utekla neznámo kam. Druhý z mužů na výzvu reagoval a vyčkal na příjezd hlídky. V zadržené osobě byl ztotožněn dvaašedesátiletý muž, který uvedl, že mu známý nabídl odvoz na pohotovost, ovšem netušil, kde ke koloběžce přišel," řekla Michalíková.

Poté okamžitě začalo pátrání po pachateli, který nožem napadl policistu. Kriminalisté z Ostravy Přívozu svou operativní činností velmi rychle ztotožnili podezřelého muže - pětačtyřicetiletého recidivistu, který byl na konci loňského ledna propuštěn z výkonu trestu. „Vzhledem k jeho bohaté trestní i násilné minulosti byla na jeho zadržení vyžádána spolupráce zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, která na začátku tohoto týdne zadržela podezřelou osobu přímo v bytě na Opavsku. Následně byl předán do rukou kriminalistů k dalším procesním úkonům," dodala Michalíková.

Proti muži bylo zahájeno trestní stíhání a recidivista byl obviněn ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. „Obviněný muž s policisty nespolupracoval, využil svého zákonného práva a k věci nevypovídal. Na rozsudek si počká ve vazbě, která byla soudcem akceptována. Za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let," uzavřela Michalíková.