Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Společnost

Policie vypátrala řidiče, který v Těšíně ujel od smrtelné nehody

Ze zavinění dopravní nehody, při které ve středu večer v Českém Těšíně na Karvinsku zemřel pětaosmdesátiletý cyklista, obvinila policie sedmadvacetiletého muže.

Ilustrační foto: Archiv

Řidič po nehodě z místa ujel, policie ho ale vypátrala, sdělil policejní mluvčí René Černohorský. Policie celou záležitost nadále prověřuje.

Nehoda se stala okolo 18:50 na silnici, která do Českého Těšína vede z Třince. Řidič vozu BMW jel právě ve směru z Třince.

Ze zatím přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do cyklisty, který jel v protisměru v odbočovacím pruhu. Cyklista utrpěl mnohočetná zranění a na místě zemřel.

"Po střetu řidič automobilu nezastavil, neposkytl pomoc zraněnému muži a z místa dopravní nehody ujel, přičemž automobil odstavil na ulici Rybářské v Českém Těšíně a utekl," uvedl Černohorský.

Ze všech dosud zjištěných skutečností, především z ohledání místa dopravní nehody a vozidla, je podle něj dostatečně odůvodněno, že vůz řídil sedmadvacetiletý muž. Jak řidič auta, tak cyklista jsou z Českého Těšína.

Řidič BMW je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.