Společnost
05/04/2017 Jaroslav Baďura

Policie už má muže podezřelého z brutální vraždy v Ostravě-Polance

Moravskoslezští policisté, specializující se na odhalování násilné trestné činnosti, pokračují v objasnění okolností zvlášť závažného zločinu vraždy, ke kterému došlo 29. března na Ostravsku.

„Kriminalisté nepřetržitě shromažďují důkazy, k objasnění některých skutečností byli přibráni znalci. V průběhu prověřování kriminalisté zjistili informace ke konkrétní podezřelé osobě, kterou jsme již omezili na osobní svobodě. I v tuto chvíli pokračují kriminalisté v obligatorních úkonech trestního řízení,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

„Detailnější informace ke zvlášť závažnému zločinu vraždy budou s největší pravděpodobností poskytnuty v příštích dnech,“ dodala mluvčí.

Vražda se stala minulý týden ve středu v jednom z domů v Polance. „Přítel zavražděné ženy se vracel z Turecka. Kamarád ho vezl z letiště. Vysadil jej doma, během několika minut mu volal, aby se vrátil zpátky. Přítelkyni našel ležet na schodech s rozbitým obličejem,“ řekl známý páru. Dodal, že podle jeho informací se z domu ztratily například hodinky či část hotovosti.

„Pachatel poškozené způsobil zranění, kterým na místě podlehla,“ řekla k případu Holčáková. Dodala, že policisté prohledali místo činu, zajistili stopy a soudní znalec nařídil pitvu zesnulé ženy.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. Pachateli tohoto skutku hrozí až výjimečný trest,“ řekla. Podrobnější informace poskytovat nyní policie nebude.

Výjimečný trest ve výši až 30 let nebo dokonce doživotí může soud udělit v několika případech. V případě vraždy v Polance přicházejí v úvahu čtyři důvody. Jednak zvlášť surový či trýznivý způsob provedení, žena byla údajně brutálně ubita.

Dalším důvodem by mohlo být údajné těhotenství oběti, o kterém se hovoří. V úvahu přichází i loupežný motiv, popřípadě snaha zakrýt vraždou jiný trestný čin.

Celkem letos moravskoslezští kriminalisté zaznamenali pět vražd. Čtyři z nich se jim už podařilo objasnit a pachatele obvinit. „V loňském jsme vyšetřovali 17 případů vražd. Ve všech případech byl zjištěn pachatel,“ uvedla Holčáková.

Sdílejte článek