Nejnovější zprávy: ​Štěrkovna Open Music nabídne trvale udržitelnou zábavu Velký železniční veletrh se vrací, Rail Business Days míří do Ostravy

Společnost

Policie u Bílé zadržela 23 běženců ze Sýrie. Chtěli utéct do Německa

Moravskoslezští policisté v úterý v podvečer zadrželi 23 běženců ze Sýrie. Dvě skupiny mužů našli v lese u obce Bílá na Frýdecko-Místecku, nedaleko od slovenských hranic.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Muži měli namířeno do Německa. ČTK to řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. "Moravskoslezští policisté v průběhu úterního podvečera na základě oznámení propátrali lesní prostor u obce Bílá u hranic se Slovenskem a vypátrali dvě skupiny migrantů, v jedné skupině bylo 11 lidí, v druhé 12. Šlo pouze o muže," uvedla mluvčí.

Dodala, že nyní se připravuje vše potřebné pro vrácení mužů na Slovensko. "Zjistili jsme, že přišli ze Slovenska, takže se činí úkony k tomu, abychom je předali zpět na Slovensko," uvedla Jiroušková.

Muži jsou zatím stále v Česku. Podle mluvčí jde v posledních měsících na území regionu o první případ běženců, kteří pobývají na českém území nelegálně. Obvykle policisté v kraji odhalí spíše menší skupiny do deseti lidí.