Nejnovější zprávy: Pamatujete? Na podzim 1984 byl v Ostravě otevřen Prior Obrazem: Legendy pokřtily novou knihu o Milanu Barošovi

Společnost

Policie se osobně omluví muži, kterého omylem podezřívala ze střelby

Foto: Policie ČR

Moravskoslezští policisté ještě dnes navštíví muže, jehož fotografii omylem zveřejnili v souvislosti s úterním masakrem v ostravské nemocnici. Muži se znovu omluví a pokusí se mu situaci vysvětlit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Policie fotografii zveřejnila v souvislosti s pátráním po střelci, jehož řádění nepřežilo šest lidí a tři jsou zraněni. Později policisté uvedli, že jde o svědka události, nikoliv pachatele.

V té době už ale fotografie Slováka, který absolvuje doktoradské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě, kolovala na internetu.

"Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková. Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno.

Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou.

"Během dnešního dne policisté muže navštíví. Znovu se mu omluví a pokusí se celou situaci vysvětlit," řekl mluvčí Jiroušková. O návštěvě mluvil na Radiožurnálu ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Muži se v úterý veřejně omluvil Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Střelec zahájil palbu bez varování na poliklinice ostravské fakultní nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel čekající pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Pak utekl a později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku. Legální zbraň střelec neměl a měl trestní minulost.

Oficiální motiv jeho činu zatím policie nezveřejnila, v médiích se objevily informace, že se muž domníval, že je vážně nemocen.