Nejnovější zprávy: Co strom, to dítě. V Sadu mladých v Ostravě-Jihu přibylo 36 stromků Byl na rozhledně a pak si nic nepamatuje. Zraněného muže na Javorníku zachraňoval vrtulník

Společnost

Policie hledá vraha novorozeněte. Poznáte povlečení, ve kterém bylo nalezeno?

​Moravskoslezští kriminalisté 1. oddělení prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu vraždy.

Foto: Policie ČR

Ke skutku došlo dne 2. 7. 2019, oznámení o nálezu těla jsme přijali po 20.00 hodině. Tělo novorozeněte bylo nalezeno náhodným svědkem v kontejneru na směsný odpad v Karviné.

Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které byly zaslány ke zkoumání. Vrchní komisař nařídil soudní pitvu oběti. Policisté započali s výslechy, prověřují veškeré související informace vedoucí k podezřelé osobě.

"Po řadě již realizovaných úkonů se nyní obracíme na veřejnost s žádostí o jakékoliv informace k tomuto skutku," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

"Zajímají nás též související fakta směřující k ženě, která byla těhotná a po porodu s sebou dítě nemá. O pomoc žádáme také lékaře a v souvislosti s tímto případem apelujeme na důslednou kontrolu stavu těhotných a žen po porodu, včetně jejich novorozenců," uvedla mluvčí.

"Tělo dítěte bylo uloženo v oděvních svršcích a povlečení, fotografii přikládáme a opětovně apelujeme na svědky, kteří disponují jakoukoliv informací k předmětnému oděvu či kterýmkoliv dalším sdělením ke zločinu, aby nás neprodleně kontaktovali na lince 158. Za pomoc veřejnosti děkujeme."