Společnost
01/11/2015 Jaroslav Baďura

Policie chytila řidičku se 3 promile. Jedu na hřbitov, řekla

Přehnaně opatrní sváteční jezdci, kteří mohou svou jízdou způsobit komplikace - především na ně se zaměřují ostravští policisté v době "Dušiček" poblíž hřbitovů. Žena, kterou zastavili v sobotu před půl jedenáctou dopoledne, však přehnaně opatrná rozhodně nebyla - orientační zkouška ukázala, že měla v sobě více než tři promile alkoholu.

Bezpečnost a plynulost dopravy a také jistá prevence proti zlodějům dušičkové výzdoby na hřbitovech – takový je především úkol policie poblíž hřbitovů v době „Dušiček“.

Poněkud nečekaný úkol řešili v sobotu dopoledne policisté dopravní služby, kteří zastavili v sobotu 31. října okolo 10.25 hodin ve Slezské Ostravě na Těšínské ulici vozidlo značky Opel. Jedna z orientačních dechových zkoušek řidičky přesáhla hodnotu 3 promile alkoholu. Žena sdělila, že jela na hřbitov.

V době, kdy už nebyla ovlivněna alkoholem, si řidička vyslechla sdělení podezření po přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Současně byl ženě zadržen řidičský průkaz. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Pachateli uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sdílejte článek