Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Sport

Pohárové naděje Baníku kapku namokly, ale hlavy vzhůru, hraje se dál!

Studené a deštivé počasí, které vládne posledním dnům, zchladilo i nadstavbovou část fotbalové ligy. V úterý večer v ní trochu klesly pohárové ambice Baníku, který doma prohrál důležitý souboj o páté místo se Slovanem Liberec.

Baníkovec Daniel Holzer si kryje míč před libereckým Marou (Foto: Lukáš Ston)

„Hráli jsme se soupeřem, který byl na naší úrovni. Utkání bylo vyrovnané. Myslím si, že vyhrálo šťastnější mužstvo, které dotlačilo do branky vypadlý balón. I my jsme takových situací měli několik, ale nebylo nám přáno,“ hodnotil na klubovém webu kouč Bohumil Páník.

Tým, ve kterém scházeli zranění Baroš, Diop, Jánoš nebo Granečný, podle něj na hřišti odevzdal maximum.

Prohru 0:1, o které rozhodl gól libereckého Kamsa Mary z 86. minuty, mohl v závěru ještě odvrátit, ale nebezpečnou hlavičku Stronatiho gólman Nguyen vyrazil a střelu Procházky pak zastavilo břevno.

„Nemáme teď k dispozici jiné hráče, abychom utkání vytempovali a mohli soupeře zatlačit. Je to smutné, že v závěru ztrácíme páté místo, ale hrát s první čtyřkou je obrovsky těžké,“ uvedl Páník.

Baníkovci, kteří prohráli počtvrté v řadě, se v rámci nadstavby ještě utkají doma se Slavií, kterou vyzvou v neděli od 15:00, a sezónu uzavřou výjezdem do Plzně o týden později.

Mezitím ovšem přijde vrchol letošního ročníku, kterým bude ve středu 22. května olomoucké finále poháru a soupeřem opět pražská Slavia.

Případné vítězství bude znamenat přímou cestu do předkola Evropské ligy. Postup do ní přes nadstavbu je o něco složitější.

Baník by se musel nejprve vrátit zpět na 5. místo, které mu o bod uniká, a pak v rozhodujícím kvalifikačním duelu porazit lepšího z dvojice Zlín – Mladá Boleslav, která bojuje ve finále „prostřední“ skupiny o Evropu.

Atmosféru a průběh úterního zápasu s Libercem přiblíží fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.

Fotogalerie