Společnost
01/12/2022 Petr Sobol

Podívejte se: Požár v Českém Těšíně napáchal milionové škody, čtyři lidé skončili v nemocnici

Čtrnáct hasičských jednotek se ve středu dopoledne zapojilo do likvidace požáru bytu a střechy v bytovém domě v Hrabinské ulici v Českém Těšíně.

Při příjezdu prvních jednotek na místo události se z oken ve 12. nadzemním podlaží valil silný hustý kouř a šlehaly plameny, probíhala samovolná evakuace.

Hasiči ihned zahájili zásah vnitřními zásahovými cestami a nasadili postupně tři automobilové žebříky - včetně nejvyššího v Moravskoslezském kraji se záchrannou výškou 53 metrů.

Evakuovaní lidé, kteří se nemohli uchýlit například k příbuzným, našli dočasné útočiště v hasičském evakuačním autobuse. Dům opustilo 34 osob, šest z nich ošetřili zdravotníci, čtyři převezli do nemocnice.

„Jednalo se převážně o nadýchaní kouřem, drobné popáleniny a stresové reakce. V rukou kolegů ze zdravotnické záchranné služby skončil rovněž jeden z dobrovolných hasičů, který utrpěl lehké popáleniny, zůstal na místě zásahu,” uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Velitel zásahu na místo povolal i hasičský tým posttraumatické péče, který se věnoval evakuovaným.

Požár se podařilo lokalizovat krátce po jedenácté hodině, další necelou hodinu trvala likvidace.

„Statik po provedené kontrole rozhodl o nutnosti stabilizace zasaženého bytu. Velitel zásahu si tak na místo události povolal dvojici speciálních technických kontejnerů ze stanice Ostrava-Zábřeh se stabilizačními prostředky a dřevěnými hranoly. Těmi hasiči zapaží stěny a stropy,” dodal Kozák s tím, že předběžně je škoda odhadována na pět milionů korun.

Sdílejte článek