Společnost
22/05/2024 Petr Sobol

Plyšový Bobek došel! Jak na MS v Ostravě sehnat aspoň Boba?

Foto: Jan Gajdůšek

David Pastrňák si přijel na mistrovství světa pro medaili. Spousta fanoušků zase míří do fanzón pro plyšové maskoty.

Z plyšového Boba a Bobka se stalo nedostatkové zboží. Zatímco na začátku šampionátu jich ve fanzónách byly plné koše, teď zoufale chybí. A mezi fanoušky propukla panika!

Ti, kteří je nekoupili v prvních dnech turnaje, teď litují. Pokud do ostravské fanzóny dorazíte v průběhu dne, máte smůlu. My jsme to takto zkoušeli v sobotu odpoledne, ale byli jsme bez šance. Bob a Bobek nikde.

V neděli jsme před Ostrava Arénu přijeli na její otevření. Zhruba po deseti minutách hlásili z fanshopu, že je vyprodáno. Na oficiálním webu nejsou, na internetu se však mezitím začaly objevovat inzeráty, kde plyšové králíky nabízí dohromady za 2500 korun. Jeden samostatný maskot přitom stojí „jen“ 790 korun.

Do třetice všeho dobrého, říká se. Znovu jsme před ostravskou arénu vyrazili v úterý, kdy vrcholil program v základních skupinách. Úvodní zápas mezi Německem a Francií začínal ve 12:20, fanzóna otevírala v 11 hodin, první nedočkavci už ale dorazili na plyšáky dřív.

„Maskoti jsou, ale nevíme, kolik jich bude,“ hlásili pracovníci, kteří hlídají vstup do fanzóny. Před tou se začínal tvořit hlouček a všichni už netrpělivě čekali, co se bude dít. Zatímco jeden ze vstupů byl stále zavřený, ten druhý už otevřel a lidé naběhli před fanshop, před nímž čekali i další pracovníci, kteří se do fanzóny dostali dříve.

Nervozita houstla, plyšáky chtěli všichni, mezi fanoušky ale panovala přátelská a příjemná atmosféra. Bobek v úterý na pultech nebyl, Bob se ale prodával. Do fanshopu se pouštělo jednotlivě, aby si uvnitř lidé neskákali po hlavách. Zákazníci u pokladen kupovali králíky a spokojeně si je vynášeli ven. Na nás se dostala řada zhruba po 20 minutách a stále byli. Na všechny ale určitě nevyšlo – ti, co přišli později, zkrátka měli smůlu.

Pokud si společně koupíte Boba a Bobka, zaplatíte méně. Tentokrát se ale prodával pouze Bob, takže za dva kusy jste u kasy nechali skoro 1600 korun. To ale nikomu nevadilo a šťastlivci, kterým se je povedlo ukořistit, zářili od ucha k uchu. Děti i dospěláci.

Parádní atmosféra panovala i v samotné ostravské aréně, ve které už řádili ti „opravdičtí“ králici, kteří po celý šampionát baví diváky v Praze i Ostravě.

Boje v základních skupinách jsou minulostí, šampionát pokračuje zase ve čtvrtek, kdy se v obou městech budou hrát dvě čtvrtfinálová utkání. Ještě předtím ale začne další lov na Boba a Bobka!

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama