Sport
11/11/2018 Admin PATRIOT

Pět gólů v jednom utkání! Před třiceti lety pokořil vítkovický Holubář Litvínov

Magazín PATRIOT a HC VÍTKOVICE RIDERA připravili seriál, který připomene některé slavné okamžiky z devadesátileté historie klubu.

Pátek 11. listopadu 1988. Hokejisté Vítkovic se vracejí z daleké cesty do Litvínova, vezou výhru 8:2 – porazili vedoucí celek tabulky, pro tým, který se po roce vrátil do nejvyšší soutěže výborný výsledek.

Ještě lepší výsledek je to ale pro útočníka s číslem 18. Petr Holubář zažil na severu Čech životní zápas, kterým se zapsal do vítkovické historie rekordem, který dosud nikdo nepřekonal a kdo ví, zda překoná.

Litvínov vedl v listopadu 1988 tabulku, Vítkovice jako nováček soutěže, který se na jaře vrátil z II. ligy, byly outsiderem. První vzájemný zápas ovládli v Ostravě černo-žlutí, zvítězili 10:2! Jenže v Litvínově onoho listopadového večera narazila kosa na kámen.

Nebojácný výkon Vítkovic podpořil právě Petr Holubář. Třiadvacetileté křídlo ostravského celku bylo k nezastavení. Ve 4. minutě otevřel Holubář skóre a než se domácí vzpamatovali, Ostravané vedli 4:0.

Brankáře Lukeše střídal Zdeněk Orct. To už dvojče brankáře Pavla mělo na kontě hattrick. Holubářova show pokračovala ve druhé třetině, trefil se ve 27. a pak i ve 32. minutě, domácí nevěřili svým očím, na ukazateli skóre svítil stav 1:7!

Poslední branku Vítkovic přidal Pavel Hulva ve 40. minutě a konečnou podobu výsledku dal domácí Gál v 58. minutě. Vítkovice zvítězily na ledě vedoucího Litvínova 8:2.

Výkon Petra Holubáře – 5 vstřelených branek - se přiblížil nejvyšším ligovým rekordům. Více gólů v jednom utkání dal už jen litvínovský Jan Čaloun a také o téměř deset let později Petr Čajánek, oba skórovali šestkrát.

Třicet let starý zápis Petra Holubáře zůstává dodnes ve vítkovických statistikách nepřekonanou metou.

Kompletní 90-letou historii vítkovického hokejového klubu mapuje rozsáhlá kniha 90 let hokeje ve Vítkovicích, která vyjde v listopadu 2018 k 90. výročí založení současného HC VÍTKOVICE RIDERA.