Sport
04/09/2020 Jaroslav Baďura

​Pepino SKP Frýdek-Místek v létě posílil. Tým hrál dobře i v přípravě

Čtyři posily, čtyři vítězství v přípravě. Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek mají za sebou nejdelší přípravu, jakou kdy pamatují.

Všichni už netrpělivě vyhlížejí začátek nového ročníku STRABAG Rail Extraligy. Hned na úvod se příznivci mohou těšit na regionální derby, v němž Frýdecko-Místečtí přivítají Kopřivnici.

Koronavirová epidemie předčasně ukončila předchozí extraligový ročník a určitě poznamená i ten následující. Kluby musí počítat i s variantou, že některé zápasy odehrají bez diváků.

I proto nebylo jednoduché zajistit financování na celou sezonu. „Letošní kalendářní rok máme pokrytý, protože jsme vycházeli z toho, že se bude normálně hrát. Nikdo nemohl vědět, že soutěž skončí předčasně. Nějaké peníze ale musíme pošetřit na příští rok, protože na ten nemáme žádnou jistotu. Nevíme, kolik peněz dostaneme z dotací a kolik nám poskytnou sponzoři. Z tohoto úhlu pohledu jdeme do určitého rizika,“ uvedl předseda klubu Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„Situace příští rok bude horší. Už nyní víme, že partneři z komerční sféry nepřispějí a pokud ano, tak mnohem méně než doposud,“ pokračoval Kavka s tím, že vedení klubu tak počítá s tím, že v průběhu soutěže zúží hráčský kádr.

„Nyní máme na výplatní listině dvacet hráčů. V průběhu extraligového ročníku soupisku o dva či tři házenkáře zúžíme,“ předeslal.

Potěšující zprávou je, že klub má zajištěného generálního sponzora, kterým zůstává firma Pepino, na celý soutěžní ročník. „Házenou ve Frýdku-Místku podporujeme už řadu let, protože jsme přátelé. Navíc klub perfektně pracuje s mládeží, která má výborné výsledky. Důkazem toho je mnoho házenkářů v mládežnických reprezentačních výběrech,“ řekl Tomáš Řebíček, jednatel generálního sponzora, firmy Pepino.

Frýdecko-místecký klub se bude moct spolehnout také na podporu z města. „Město Frýdek-Místek je dlouholetým podporovatelem místního házenkářského oddílu. Vzhledem k avizovaným posilám a dlouhodobé kvalitní práci s mládeží se dá očekávat, že letos bude tým usilovat o umístění na horních příčkách. Již nyní se těším na zápasy našeho týmu a přeji mu mnoho štěstí a co nejméně zraněných,“ řekl Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku.

Mlotek, Chudoba i Sklenák budou velikým přínosem V průběhu dlouhé letní přípravy se vedení klubu podařilo přivést čtyři posily. Z Hranic přišel Tomáš Mlotek, z Karviné Radim Chudoba, z Ostravy talentovaný Mathias Choleva a z Německa se vrátil Tomáš Sklenák, který bude týmu zatím vypomáhat, aby se udržel v kondici.

„Po zkušenostech z loňského ročníku, kdy kádr stál na velice mladých hráčích, kteří určité situace nezvládali, jsme se rozhodli posílit tým o zkušené hráče na spojkách, které tvoří hru. Díky tomuto posilnění zůstali i hráči, kteří měli tendenci odejít. V rámci našich možností jsme udělali maximum pro doplnění kádru,“ poznamenal Lubomír Kavka.

Přípravné zápasy, v nichž formu frýdecko-místeckých házenkářů postupně prověřily celky Hranic, Nového Veselí, Brna a Bratislavy, ukázaly, že především trio Mlotek, Chudoba, Sklenák bude pro mladý výběr ohromným přínosem.

„Ohromně jsem chtěl, aby přišli nějací zkušenější hráči. Aby tíha v mistrovských zápasech neležela jen na mladých házenkářích. Všichni tři, Tomáš Mlotek, Radim Chudoba a Tomáš Sklenák, už mají něco za sebou. Jsou zkušení, něco už odehráli. Navíc mladí se jim chtějí vyrovnat, mají nastavené oči, uši, chtějí se od nich učit a skvělé je, že všichni tři jsou komunikativní, takže mladším klukům pomáhají. Zatím mám z toho dobrý pocit. Uvidíme, co nám přinese sezona,“ míní trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

A s jakými ambicemi jde se svými svěřenci do nového soutěžního ročníku? „Po loňské sezoně, která byla katastrofální, bude každý posun směrem nahoru pozitivní a bude to impuls pro nás. Doplněním o zkušené hráče má kádr svou kvalitu, takže se rozhodně chceme poprat o play off a ve vyřazovací části nechceme chybět. Co pak bude dál, to se uvidí. Liga bude hodně dlouhá, navíc ohromně vyrovnaná, protože všechny týmy posilovaly. Bude záležet na aktuální formě jednotlivých družstev,“ zdůraznil Valo.

Sklenák: Domácí hala je naše a v ní musíme porážet každého Potěšující zprávou pro frýdecko-místecké příznivce je určitě fakt, že na palubovce budou po patnácti letech znovu vídat Tomáše Sklenáka, který v roce 2003 vybojoval zatím jediný titul mistra republiky pro Frýdek-Místek.

„V prvé řadě je třeba říct, že týmu jen pomáhám. Daniel Valo mi nabídl, že bych se tímto způsobem mohl udržovat v kondici. Udělal jsem si zatím trenérskou licenci C. B licence mě čeká příští rok, protože letos už byla plná, takže jsem se na ni nemohl přihlásit. Chci takto Danovi a klukům pomoct. Pokud vydrží zdraví, příští sezona už by měla vypadat jinak,“ nastínil Tomáš Sklenák, který v Německu hájil barvy Eisenachu a Hüttenbergu.

„Teď si asi žádné větší cíle nemůžeme dávat, protože všichni víme, jak to dopadlo minulý rok. Musíme kluky nakopnout. Jsem ten, kdo zastává názor, že domácí hala je naše a v ní musíme porážet každého, i když to bude nesmírně těžké, protože mnozí posilovali a bude těžké s nimi hrát. Doma zkrátka musíme vyhrávat a někdy překvapit i venku, abychom se nepotáceli někde u dna,“ poznamenal.

Pepino SKP Frýdek-Místek začne sezonu 2020/2021 domácím střetnutím proti Kopřivnici.

To je na programu v neděli 6. září od 18 hodin. Hraje se v hale na 6. ZŠ ve Frýdku-Místku.

Změny v kádru Příchody: Tomáš Mlotek (Hranice), Radim Chudoba (Karviná), Tomáš Sklenák (Hüttenberg), Mathias Choleva (Ostrava) Odchody: Erik Žvak (Brno), David Lefan (Napajedla), Filip Hardt (Kopřivnice), Jan Skřehot (Polanka)

Výsledky v přípravě: Hranice – SKP F-M 25:30 Nové Veselí – SKP F-M 26:27 Nové Veselí – SKP F-M 25:20 Brno – SKP F-M 23:25 Bratislava – SKP F-M 18:28

Sdílejte článek