30/03/2018 Tomáš Svoboda

Pekelná radost! Baník porazil Jihlavu 3:1

V důležitém pátečním duelu 22. kola HET ligy se fotbalisté ostravského Baníku dočkali první jarní výhry. Soupeře z Jihlavy porazili zaslouženě 3:1 díky gólům Milana Baroše, Roberta Hrubého a Václava Procházky.

Baníkovci sice nadále zůstávají na posledním místě v tabulce, ale ziskem tří bodů konečně oživili reálnou naději na záchranu ligové příslušnosti.

Tým trenéra Bohumila Páníka na Městském stadionu dokázal svého protivníka zatlačit do defenzivy a v první půli šel naprosto spravedlivě do vedení poté, co si míč k přesné gólové střele krásně připravil kapitán Milan Baroš.

Po změně stran však na hřiště nastoupila mnohem aktivnější Jihlava, kterou zřejmě dokázal namotivovat poločasový projev ex-baníkovského trenéra Martina Svědíka. Vyrovnání, které přišlo v 50. minutě po hlavičce střídajícího Marina Popoviče, baníkovce na více než dvacet minut paralyzovalo.

Jako klíčový okamžik se nakonec ukázala obrovská šance, kterou zahodil hostující útočník Jiří Klíma. Přestože jej nikdo nebránil, nebyl schopen dorazit do sítě míč poskakující pár kroků od brankové čáry.

Rozhodnutí tak přinesla nenápadná standardní situace, při které se v 73. minutě perfektním volejem prosadil záložník Robert Hrubý. Baník svůj náskok zvýšil v 80. minutě, když se po rohovém kopu zblízka trefil Václav Procházka.

Na stavu 3:1 se už nic nezměnilo, ale domácí bohužel v závěru přišli o Baroše, který musel hřiště opustit na nosítkách po přišlápnutí od jihlavského Buchty, jehož zákrok rozhodčí potrestal červenou kartou. Jak se posléze ukázalo, zranění ostravského kapitána by nemělo být vážné.

To je dobrá zpráva před dalšími zápasy, jejichž náročnost se bude zvyšovat. Už ve středu Baník v rámci dohrávky 19. kola přivítá ligového lídra z Plzně. Výkop utkání je stanoven na 18:00.

Více o úspěšně zvládnutém pátečním duelu napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.