Společnost
07/03/2023 Petr Sobol

Pejsek Fido už se domů nevrátil. V Beskydech na něj zaútočil predátor

Václav Zubek se vydal se svým psem na procházku po Beskydech na hranici s Polskem. Domů se ale vrátil sám, na jeho čtyřnohého parťáka Fida totiž zaútočil predátor.

„Při procházce v honitbě odběhl můj pes do houštiny ve svažitém terénu. Vždy se vrátil nejpozději do dvaceti minut na místo, kde mě opustil. Tentokrát, asi po deseti minutách, mě můj GPS přístroj upozornil, že se pes zastavil a nemění polohu,“ napsal majitel psa Václav Zubek na svém facebookovém profilu.

Po chvíli začal psa přivolávat. Ovšem asi po pěti minutách, kdy neměnil lokaci v terénu a přístroj mu k psovi trvale ukazoval vzdálenost 214 metrů, se za ním vydal. „Nevěděl jsem, co to má znamenat. Celkem rychle jsem ho našel, ovšem bylo už bohužel pozdě. Fido měl prokousnutý hřbet, nepovedlo se mi ho již oživit,“ uvedl Zubek.

K události došlo za bílého dne. „Poměrně v krátké vzdálenosti ode mě, kdy onen predátor nejevil téměř žádné známky plachosti a ostražitosti. Rád bych byl, aby si všichni udělali svůj obrázek i názor, zejména pro to, že takový případ se nemusí odehrát vždy někde v divočině, kde lidská noha zavítá jednou za čas. Může se to přihodit stejně jako mě v místě, kde by mě to ani ve snu nenapadlo. Zároveň jsem se dozvěděl, že jsem tady v pohraničí už asi třetí v pořadí,“ dodal Václav Zubek.

Pod jeho příspěvkem se na Facebooku rozpoutala dlouhá diskuze. A řada lidí upozorňovala na to, že Fido nebyl na vodítku. Zvířata tu byla dřív než lidé. Pes nemá být v lese na volno," napsala Hanka Marková. Psa je mi líto, ale pes na volno do lesa běhat nepatří. Jsou tam zvířata, která stres ohrožuje, máte jej mít na dohled," dodala Jana Barvířová.

Sdílejte článek