Sport
30/03/2019 Tomáš Svoboda

Parodie na derby: Hrála jen Karviná, Baník byl trapný

Jen díky snaživému výkonu Karviné sneslo páteční utkání s Baníkem aspoň částečně měřítko regionálního derby. Domácí v něm s přehledem vyhráli 2:0 a prozatím unikli z posledního místa tabulky.

Vyprodaný stadion, na který přišlo 4 833 fanoušků, byl dějištěm průměrného zápasu české ligy, v němž herní kvalitu nahrazovaly atributy jako běhavost, obětavost a ochota podstupovat bolestivé souboje.

Za své je ovšem vzali pouze hráči Karviné, kteří pod vlivem motivačního faktoru v osobě nového trenéra „Franze“ Straky přistoupili ke slezskému derby zodpovědně a důstojně.

Z průměru se neustálým pohybem, aktivitou i dovednostmi s míčem vymykal karvinský záložník Adriel Ba Loua, který byl prakticky u všech nebezpečných akcí.

Nakonec právě po přihrávkách hráče z Pobřeží slonoviny padly oba góly Karviné, které vstřelili ve druhém poločase Lukáš Budínský a poté střídající Petr Galuška.

Výhra 2:0 byla naprosto spravedlivým výsledkem zápasu, ve kterém se na straně Baníku aspoň trochu snažil snad jen gólman Jan Laštůvka.

Ostudný výkon, který potvrdil jarní tápání celého mužstva, baníkovci vyjádřili absolutní nulou v kolonce střel na branku i nezájmem jakkoli změnit vývoj zápasu.

„Jsem šťastný, že jsme slezské derby vyhráli. Hráčům i fanouškům musím moc poděkovat. Kluci do puntíku plnili pokyny a musím znovu říct, že jsem moc rád za tři body. Vážím si jich,“ radoval se karvinský trenér Straka, který navíc pochválil výkon obrany v čele s navrátilcem Pavlem Dreksou.

Zatímco Karviná se od výkonu i výsledků může odrazit, pro Baník musí být odfláknutí duelu 26. kola mementem, posledním varováním před finišem slibně rozehrané sezóny.

„Domácí zaslouženě vyhráli, protože do zápasu dali srdce, hrají o život. My bohužel hrajeme bezstarostný fotbal a myslíme si, že to uhrajeme bezbolestně. Musíme se probrat,“ uvedl baníkovský kouč Bohumil Páník.

Páteční parodii na derby nasadili korunu baníkovští fanoušci, kteří místo podpory svých barev stáli za branami stadionu, na který v rámci protestu místo sebe poslali ženy a děti.

Téhle „kruté pomstě“ se mohlo karvinské vedení, které baníkovcům vydalo oproti minulosti snížený počet vstupenek, s klidem vysmát.

Více o zápase řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Sdílejte článek