Nejnovější zprávy: Ostravské flanelové dny nabídnou Petru Pavlovi funkci prezidenta Parádní obrat. Mladí hokejisté z našeho kraje získali olympijské zlato

Gastronomie

Otevře se další fast food. Do Karviné míří po KFC i Burger King

Zatímco v některých městech v republice najdete fast foody na každém kroku, obyvatelé Karviné za nimi dlouho museli jezdit jinam.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Fast foody jsou dnes naprosto běžnou součástí měst. Ovšem v Karviné, která má okolo padesáti tisíc obyvatel, dlouho chyběly. To se změnilo až na konci roku 2020, kdy ve městě otevřelo svou pobočku KFC.

A další fast foody na sebe nenechaly dlouho čekat...

Loni v Karviné rozjela provoz populární hranolkárna Faency Fries a v letošním roce své brány otevře i Burger King. Mimochodem, ten mají v Moravskoslezském kraji jen v Ostravě.

Nový Burger King bude součástí jídelní zóny nákupního centra Korso Karviná a nabídne i Drive Thru. „Burger King je pro naše centrum a celkově pro celou obchodní zónu, čítající také sousední retail park, zásadním brandem a velkým úspěchem,” uvedla manažerka centra Monika Poledníková. „Navíc je to do budoucna možnost pro řidiče, kteří budou využívat nedaleký obchvat Karviné, aby se k nám zastavili a občerstvili se,” dodala.

Jednání o příchodu amerického řetězce do Karviné byla dlouhá, dokonce nejdelší v historii nákupního centra. „Především z důvodu probíhající pandemie. Nicméně jsme velmi rádi, že zástupci Burger Kingu stále vidí v Karviné potenciál a jednání dopadla pozitivně,” těší Poledníkovou. Přípravné práce byly zahájeny ke konci roku 2021 a samotné otevření je naplánováno na letošní červen. O otevření budeme naše zákazníky informovat rozsáhlou marketingovou komunikací,” prozradila Poledníková s tím, že v karvinském Burger Kingu najde zaměstnání třicet pracovníků kuchyně a servisu.

Burger King bude fungovat jen kousek od míst, ve kterých se nachází Faency Fries, kde si na nedostatek zákazníků rozhodně nemohou stěžovat. „Koncept fast foodů v Karviné skutečně dlouho chyběl, alespoň teda našim zákazníkům. A jak je vidět, lidé ho vítají a navštěvují velmi rádi. Proto jsme z logiky věci a jejich zpětné vazby usilovali o novou restauraci Burger King v té maximální možné velikosti včetně Drive Thru,” uvedla Marie Poledníková, podle níž by se Burger King měl stát dominantním hráčem celé obchodní zóny.

Zavřít reklamu