Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Společnost

​Ostravští skauti vyvinuli SkautAppku. Pomůže vedoucím při práci s dětmi

Skauti z Ostravy vyvinuli SkautAppku, aplikaci podporující skautské vůdce a vůdkyně v jejich každodenní práci chystat pro děti smysluplný a zábavný program.

Foto: Ondřej Běnek

První verze přišla na začátku školního roku, dnes ji po půl roce používá 61% všech skautských středisek v Česku a další se přidávají.

SkautAppka byla vytvořena jako interní řešení ostravského oddílu a po velkém zájmu nabídnuta dalším oddílům z celé republiky. Vůdcům umožňuje eliminovat čas strávený administrativními a opakujícími se úkony a ten pak věnovat výchově skautů a skautek.

Již nyní umí zapisovat docházku, tvořit statistiky, plánovat schůzky a výpravy, nebo rodičům synchronizovat kalendář s akcemi jejich dítěte. Vůdce může také odeslat rodičům skautů jedním klikem informace o chystané akci emailem.

Tvůrci z Ostravy jsou přes velké úspěchy na samotném začátku. Lukáš Haraga, otec SkautAppky a její hlavní vývojář neskrývá velké ambice.

„Naší vizí je nabídnout skautům nástroj, který jim umožní soustředit se na to, co je ve skautingu podstatné. Chceme snížit nutnou a nezáživnou činnost na minimum a tím vedoucím umožnit plně se soustředit na program schůzky, výpravy či tábora. Vedoucí mají dělat zejména to, co je baví a co baví děti. O zbytek se postaráme my. Rádi bychom naši aplikaci nabídli nejen skautům v ČR, ale i v zahraničí a zároveň věříme, že naše appka může být prospěšná i pro tisíce jiných kroužků, do nichž děti pravidelně chodí."

Dnes appku používá 450 oddílů naskrz celou republikou a Slovenskem a nejaktivnější oddíly ji používají 11x měsíčně. Aplikace je přizpůsobená pro počítač i různé druhy operačních systémů na telefonu a kvůli bezpečnosti dat podporuje různé role uživatelů.

Tým SkautAppky také pořádá sérii školících workshopů po celé republice, aby skautským vůdcům ukázali, jak appku co nejefektivněji v oddílové činnosti používat.

I velká obliba technologií a nových nástrojů napovídá, že Junák navzdory své stoleté tradici drží s dnešní dobou úspěšně krok a průběžně se adaptuje měnícímu se prostředí a novým výzvám.