Nejnovější zprávy: Muzejníci odhalili pozoruhodný podvod ostravských radních Sezóna začíná, Ondráš a Radegastův Šenk jsou magnety nejen pro cyklisty

Společnost

Ostravskou stavbou roku je přístavba tělocvičny v Petřkovicích

Vítězem 25. ročníku soutěže Ostravská stavba roku se stala přístavba tělocvičny, výtvarné učebny a šaten základní školy v Petřkovicích.

Ostravskou stavbou roku je přístavba základní školy v Petřkovicích (Foto: MMO)

Porota i veřejnost vybírala z celkem patnácti přihlášených staveb, mezi kterými bylo sedm novostaveb, tří rekonstrukce a pět rekonstrukcí s novostavbou.

Poprvé byly mezi přihlášenými také úpravy veřejného prostoru. Nejvíce hlasů od poroty i hlasující veřejnosti získala přístavba školy v Petřkovicích, kde se mohou těšit na finanční ohodnocení ve výši 300 tisíc korun a udělení bronzové plakety.

Na druhém místě skončil Lesní park Hrabovjanka, jehož realizátoři obdrží odměnu ve výši 150 tisíc korun.

Čestná uznání budou udělena výstavbě budovy výzkumného a inovačního centra firmy Temex ve Vítkovicích, obnově těžní budovy s těžní věží větrní jámy Alexander v Ostravě-Kunčičkách a také rekonstrukci domu na ulici Stodolní č. 9.

„Porota i veřejnost mohli vybírat z dostatečného množství přihlášených staveb a upravených veřejných prostor. Určitě budeme v soutěži pokračovat i po 25 letech, které má už za sebou. I tímto způsobem podporujeme a zviditelňujeme investory a architekty, kteří se na nových stavbách nebo rekonstrukcích podílejí a zkrášlují Ostravu,“ uvedla v tiskové zprávě náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová

Soutěž má v Ostravě dlouholetou tradici. Od roku 1994 město vybírá a oceňuje stavby, které byly v hodnoceném období dokončeny nebo rekonstruovány na jeho území.

Investoři přihlásili do letošní soutěže budovy a veřejné prostory zkolaudované v období od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2018.

Jako první stavba byla v soutěži oceněna novostavba Čs. obchodní banky v Hollarově ulici. V následujících letech titul získalo například Divadlo loutek, hotel Park Inn, Multifunkční aula Gong, Svět techniky nebo Atletická hala Vítkovice.