Nejnovější zprávy: Do Karviné míří kontejner pro bezpečné setkání se seniory Ostravské krematorium čeká rekonstrukce. Takhle bude po ní vypadat

Byznys

Ostravské společnosti Manutan enormně vrostl zájem o respirátory

Ostravská společnost Manutan, která prodává výrobky pro kanceláře či sklady, zaznamenala v posledních dnech mimořádný nárůst poptávky po respirátorech.

Ilustrační foto: vitalia.cz

Zájem vzrostl na e-shopu i v obchodním oddělení o desítky procent, sdělil ředitel firmy Tomáš Střelský.

"Jen během dnešního dopoledne se zájem zákazníků navýšil skokově o desítky procent. Objednávky respirátorů překročily objem 30.000 kusů. Návštěvnost e-shopu u této konkrétní kategorie se zvýšila o 5729 procent. U všech nabízených položek postupně navyšujeme skladové zásoby," uvedl Střelský.

Respirátory slouží jako ochrana proti aerosolům, virům, bakteriím, pylům a dalším látkám. Zájem o ně v Česku roste v posledních dnech kvůli koronaviru, který se šíří z Číny, kde se jím nakazilo už přes 2700 lidí a 81 z nich zemřelo.

Zájem vzrostl v Česku také o ústní roušky, mnohde jsou vyprodané. Například mluvčí sítě lékáren Dr.Max Michal Petrov uvedl, že e-shop firmy o víkendu zaznamenal sedmdesátkrát vyšší zájem o roušky než obvykle a stáhl tento produkt z nabídky, protože je u distributora vyprodán.

Že jsou ústní roušky momentálně u distribuce vyprodané, potvrdila také odborná konzultantka sítě lékáren Benu Ivana Lánová.

Česká lékárnická komora upozornila, že vyšší prodej roušek ale může souviset i obecně se sezonou akutních respiračních onemocnění.