Nejnovější zprávy: Dopravní podnik Ostrava v novém jízdním řádu zrychluje spoje! Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho?

Společnost

Ostravské autobusy odjely na pomoc do Košic

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabídl spolupráci Dopravnímu podniku města Košice (DPMK) a k pronájmu poskytl sedm autobusů.

Do Košic vyrazilo z Ostravy sedm autobusů. Foto: Tereza Šnoblová

O pomoc s posílením vozového parku žádal DPMK z důvodu vytíženosti vlastních kapacit kvůli rekonstrukcím tramvajových tratí ve městě. Ostravské autobusy budou vozit košické cestující od tohoto týdne podle potřeby až do konce roku. Autobusy si už nájemce o víkendu převzal a odvezl.

Konkrétně odjelo do Košic pět autobusů Solaris Urbino 12, jeden autobus Solaris Urbino 15 a jeden autobus Solaris Urbino 18.

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Sami si uvědomujeme, jak podstatné je zajistit pro naše cestující spolehlivé a pohodlné cestování ve standardu na jaký jsou zvyklí za jakýchkoli podmínek, ať už provoz ztěžuje například nedostatek vozů nebo i řidičů. Děláme proto vždy maximum, aby ostravská MHD byla takovým partnerem pro naše cestující, na kterého je především spoleh. Těší nás, že můžeme s náplní této sdílené vize pomoci i Dopravnímu podniku města Košice. Pomoci jsme mohli mimo jiné i proto, že se DPO primárně snaží využívat autobusy na pohon CNG a elektro," uvedl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.