Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

Ostravská zoo je ode dneška zcela uzavřena

Ostravská zoologická zahrada, která patří k oblíbeným turistickým atrakcím regionu, je od dnešního dne uzavřena pro veřejnost.

Ilustrační foto: Zoo Ostrava

Informovala o tom mluvčí zahrady Šárka Nováková. Vláda zakázala s účinností od půlnoci z neděle na dnešek kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice.

Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

"V souvislosti se situací ohledně šíření nákazy COVID-19 musíme areál zoo a botanického parku dočasně uzavřít," uvedla zahrada na svém facebookovém profilu.

Některé zoologické zahrady v Česku se kvůli obavám ze šíření koronaviru uzavřely už dřív. Od pátku návštěvníci nemohou do Zoo Praha, nepřístupné jsou už od minulého týdne také třeba zoologické zahrady v Liberci, Olomouci, Ústí nad Labem nebo Hodoníně.

Česko má 298 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Od nedělní půlnoci přibylo pět nemocných, v neděli ráno bylo nakažených 214.

U téměř poloviny případů (46 procent) hygienici neznají místo nákazy, třetina se nakazila v zahraničí, pětina v Česku. Data zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví dnes k 7:00 na speciální stránce ke koronaviru.

Zoo v Ostravě vznikla v roce 1951. Loni ji popáté navštívilo více než půl milionu návštěvníků, mezi nimiž tradiční bývá i řada Poláků z příhraničí.

Do zoo v roce 2019 zavítalo přes 580.000 návštěvníků, tedy o 40.000 více než předloni, což je návštěvnický rekord.

Reklama ×