Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Kultura

Ostravská radnice posloužila filmařům ke scénám dobového špionážního seriálu

Ostravská Nová radnice se proměnila v budovu vědeckého kongresu ve Východním Berlíně.

Foto: se souhlasem Moravskoslezské filmové kanceláře

Nejslavnější francouzská filmová společnost Gaumont, ve spolupráci s českou produkční firmou OKKO, tam natáčela scény k televiznímu seriálu Totems, zasazenému do roku 1964.

Mimo Berlín, východní i západní, se příběh z časů studené války odehrává ve Francii a komunistickém Československu. V Ostravě se natáčely záběry do jedné z nejdůležitějších scén celého seriálu s největším počtem komparzistů.

Exteriér Nové radnice navazuje dějově na interiér natáčený v nové budově Národního muzea v Praze.

„Filmařům se líbila hlavně Poruba či exteriér a interiér Nové radnice. Právě radniční exteriér spolu s úsilím krajské filmové kanceláře a vstřícností magistrátu byl důvodem, proč jsme zde nakonec francouzsko-český štáb mohli přivítat,“ říká Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře, pod jejíž záštitou natáčení v Ostravě proběhlo.

Produkce v Ostravě využila kromě hotelových služeb a cateringu také místní komparz, asistenta režie, maskérku, nebo security služby.

„Spolupráce s Moravskoslezskou filmovou kanceláří byla skvělá, od začátku ji při všech jednáních provázela vstřícnost a vysoká profesionalita. Myslím, že to nebyl jednoduchý projekt, a to i proto, že se celý seriál natáčel ze zhruba osmdesáti procent na lokacích, které se často měnily, a bylo velmi náročné vše stíhat. Dovedli jsme jej však do zdárného konce a ukončili jednodenní dotáčkou v Ostravě, kde šlo vše hladce a příjemně,“ oceňuje lokační manažer seriálu Zdeněk Fiala.

V seriálu se objeví mimo francouzských, britských a ruských herců i řada tuzemských, například Pavel Kříž, Klára Issová, Miroslav Hanuš, Martin Finger či ostravská rodačka Martina Babišová.

Datum premiéry zatím nebyl stanoven.

Zavřít reklamu