Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Byznys

Ostravská huť LIBERTY má nového ředitele. Je jím Ukrajinec Aleksandr Ivanov

​Novým výkonným ředitelem ostravské huti LIBERTY byl jmenován Aleksandr Ivanov.

Aleksandr Ivanov. Foto: se souhlaem LIBERTY Ostrava

Přebírá vedení společnosti LIBERTY Ostrava a ve své funkci bude podřízen jejímu představenstvu.

Aleksandr Ivanov má dlouholeté zkušenosti v ocelářství, kde pracoval dvacet let ve vedení různých podniků, naposledy jako ředitel pro výrobu v ukrajinské integrované huti Kryvyi Rih. Aleksandr je inženýr v oboru průmyslové energetiky a teplárenství.

"Jsem velmi rád, že mohu Aleksandra Ivanova jmenovat do této důležité role. V minulosti jsem s ním již spolupracoval, proto vím, že je schopen efektivně vést LIBERTY Ostrava k dalšímu rozvoji. Věřím, že povede ostravský tým směrem k optimalizaci výroby a naplnění vize podniku dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality,“ uvedl Paramjit Kahlon, generální ředitel hutí a těžebních podniků skupiny LIBERTY Steel Group.

„V ostravské huti máme před sebou obrovskou příležitost. Budu pracovat společně se zaměstnanci, vedením a našimi partnery na tom, abychom huti zajistili budoucnost, která spočívá ve výrobě zelené oceli a uhlíkové neutralitě. Budeme usilovat o to, abychom co nejdříve postavili nové hybridní pece a zajistili připojení k síti velmi vysokého napětí, což je jádrem transformace LIBERTY Ostrava,“ dodal Aleksandr Ivanov, nově jmenovaný výkonný ředitel LIBERTY Ostrava.

Zavřít reklamu