Nejnovější zprávy: Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil? Česká pošta v Ostravě uzavře skoro 30 poboček

Sport

Ostravská aréna byla ve varu. Fanoušci byli skvělí, chválil je kouč Jalonen

Hokejová reprezentace se po letech čekání vrátila do Ostravy. A ve čtvrtek večer to byla pořádná show.

Na utkání Česka s Finskem dorazilo do Ostravy 8342 fanoušků. Foto: Petr Sobol

Červenka a spol. vstoupili do domácích Českých hokejových her bitvou s úřadujícími olympijskými šampiony z Finska. Právě výběr Suomi bude už v květnu hostit mistrovství světa, a tak opět staví velmi silný tým.

Na utkání Česka s Finskem dorazilo do Ostravy 8342 fanoušků, kteří vytvořili parádní kulisu a sledovali skvělou hokejovou podívanou. „Byl to skvělý hokejový večer. Moc jsem si užil dnešní atmosféru i emoce. Byli tady skvělí fanoušci, kteří nás podporovali. Samozřejmě to bylo výjimečné i pro mě, protože jsme čelili Finsku,“ prohlásil po zápase Kari Jalonen – finský kouč, který má aktuálně na starost český tým.

Úvodní třetina vyšla lépe Finům, kteří se taky dostali do vedení, do prostřední části ale vstoupil lépe český tým, který zásluhou Černocha srovnal.

Domácí se favoritovi vyrovnali a začali ho přehrávat, další gól už ale nedali. Navrch měli Češi taky v prodloužení, o osudu utkání však nakonec rozhodla až osmá série nájezdů, po které se z triumfu radoval tým ze severu Evropy.

„Byl to náš nejlepší zápas v přípravě před mistrovstvím světa. Jsem šťastný a hrdý na kluky, jak dnes hráli,“ pochválil český tým Jalonen, který v utkání prožíval zvláštní emoce. Jak ale přiznal, finskou hymnu nezpíval. „Bylo to zvláštní, ale jsem profík. Ani jsem si nespletl střídačky a zamířil jsem na správnou,“ usmál se.

Dvaašedesátiletý Jalonen se postavil na lavičku českého týmu teprve v březnu, rozkoukal se však rychle. „Českou hymnu jsem ale nezpíval. I když už ji trochu znám: Where is my home. Tahle slova si pamatuju a vím, jaký příběh vypráví,“ uzavřel povedené čtvrteční představení národního týmu v Ostravě, které mělo jedinou kaňku – nadšení a bouřliví fanoušci by si výhru zasloužili.