Sport
03/04/2024 Petr Sobol

Ostravice se propojuje s Čeladnou. V Beskydech otevře největší golfová destinace v republice

Foto: Marek Hajkovský

Propojením dvou výjimečných golfových resortů v atraktivním prostředí Beskyd - Prosper Golf Resortu Čeladná a Golf & Ski Resortu Ostravice, vzniká 55 Holes Golf Destination.

55 Holes Golf Destination se tímto stává největší golfovou destinací v České republice. Nabízí golfovou hru, ubytování a využití dalších služeb destinace v nadstandardní kvalitě servisu za zvýhodněných podmínek.

Hosté této golfové destinace mají k dispozici tři 18 jamková mistrovská hřiště, která jsou obklopena malebnou přírodou Beskyd, ale taky dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí, wellness. „Jsme rádi, že můžeme rozšířit portfolio služeb pro návštěvníky obou resortů. Resorty již v minulém období spolupracovaly, nyní se nabídka služeb rozšiřuje a klient či návštěvník má možnost vybrat si opravdu to nejlepší,“ prohlásil manažer Golf & Ski Resort Ostravice Slavomír Dufek.

Součástí celého resortu jsou i dvě golfové akademie. V těch dochází od nové sezony k zásadní změně. Golfové akademie nově povede španělský trenér světové úrovně Gonzalo Sánchez, který je držitelem akreditace PGA Golf Professional a je také autorizovaným instruktorem celosvětové golfové akademie Stack and Tilt. Filozofie akademií ale zůstává stejná, zaměřujeme se na děti, začínající hráče, amatéry i profesionály.

„Máme velkou radost, že po mnoha letech můžeme využít tu jedinečnou situaci, kdy tak blízce sousedí dva z nejvýznamnějších golfových resortů v České republice. Jejich spojením do společných produktů a služeb tak může vzniknout skutečně nejvýznamnější golfová destinace u nás. Skvělé je, že díky naší posile, španělskému trenérovi Gonzalo Sánchezovi, od samého počátku s mezinárodním přesahem. Novinek je o to více, že Prosper Golf Resort Čeladná prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je připraven na novou sezonu v lepší kondici a to nejen technicky ale i co do služeb, které nabízí golfistům i jiným hostům,“ uvedl Jan Kastner, generální manažer Prosper Golf Resortu Čeladná.

Jedním z cílů 55 Holes Golf Destination je zvýšení atraktivity Moravskoslezského kraje nejen pro české golfové hráče a turisty, ale také oslovení zahraniční klientely a zvýšení povědomí o v regionu na zahraničních trzích. V tom napomáhá velmi dobrá spolupráce s Moravskoslezským krajem, Destinací Severní Morava a CzechTourismem.

„Golf je jedním ze stěžejních pilířů cestovního ruchu v našem kraji. Rozhodně vítáme, že se region bude pyšnit největší golfovou destinací v České republice. Propojení golfových areálů je důležitým počinem v cestovním ruchu, který pomůže zlepšit image naší turistické destinace Severní Morava. Věřím, že tato významná investice v oblasti golfové infrastruktury k nám přiláká ještě více návštěvníků a posílí nejen naši pozici na mapě golfových destinací, ale i povědomí o destinaci Severní Morava jako o skvělé dovolenkové oblasti s bohatou sítí služeb a kvalitním zázemím pro volnočasové aktivity,“ uvedl jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

Na zahájeni sezony a slavnostní otevření 55 Holes Golf Destination je ve dnech 18. a 19. dubna připraven Grand Opening. Na této akci dojde také k představení partnerství mezi špičkovým motorsportem zastoupeným českou stájí Formule 3 Effective Racing, jejím pilotem Vladimírem Netušilem a atraktivní golfovou destinací 55 Holes Golf Destination. „Toto partnerství přinese našim klientům, členům a partnerům nejen společenské kontakty, možnost nakouknout pod pokličku velkých cen a do tajů golfu, ale také nové byznysové příležitosti. Součástí akce budou charitativní aktivity ve spolupráci s nadací EGO, celkový výtěžek bude následně předán Dětskému domovu v Čeladné,“ řekli pořadatelé.

„Je pro mě velkou ctí být součástí této inovativní spolupráce, která spojuje svět motorsportu s exkluzivní golfovou destinací. Otevření 55 Holes Golf Destination není jen zajímavou golfovou událostí roku, ale i začátkem nové etapy, kde se spojuje vášeň, přesnost a strategie. Vzniklé partnerství mezi Effective Racing, Enter Business Clubem a 55 Holes Golf Destination otevírá nejen zcela nové možnosti pro naše klienty a partnery v obou odvětvích, ale také rozšiřuje obzory podnikání. Společně vytváříme prostředí pro synergii, která poskytuje platformu pro nové obchodní příležitosti a společenské kontakty. Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji tohoto krásného regionu a zároveň podpořit charitativní aktivity, které poskytují pomoc tam, kde je to nejvíce potřeba,“ dodal Vladimír Netušil, pilot Effective Racing, české stáje Formule 3.

Aktivní trávení dovolené je u turistů stále více oblíbené a golf se rozhodně řadí na přední příčky. „V kontextu nabídky České republiky pro golfisty je jedinečné spojení krásné přírody, kulturních památek a dalších možností trávení volného času. Zkrátka do Česka, a to třeba přímo na Severní Moravu, může přijet celá rodina společně a každý si najde to své. Jedinečná golfová destinace 55 Holes Golf Destination je unikátní nejenom rozlohou, ale i službami, nedotknutou přírodu Beskyd a množstvím zajímavostí v těsném okolí, od tradiční kultury v Rožnově pod Radhoštěm až po moderní tvář Ostravy,“ prohlásila Veronika Janečková, ředitelka odboru produkt managementu, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama